חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

תוכנית בנייה שכונת נווה מנחם- הותמ"ל 26.7.16

המפגש שהיה אמור להתקיים מחר, מבוטל

שלום רב,

 

בגלל חוסר הענות של תושבי העיר להשתתף במפגש,

נאלצנו לבטל את המפגש שהיה מתוכנן מחר בנושא ותמ"ל, בניית רובע מנחם בבאר שבע. 

 

כל מי שמעוניין להגיש התנגדות לתוכנית, מוזמן לפנות אלינו וננשלח אליו את עמדתנו בנושא ונסייע לכתוב את ההתנגדות.

 

תודה שחשוב לכם להיות שותפים, 

 

עמכם הסליחה

 

 

עוד שכונה חדשה נבנית בבאר שבע- ומה זה אומר לגבי העיר שלנו?

 

בימים אלה מופקדת תכנית 1016 רובע מנחם באר שבע, במסגרת הותמ"ל (ועדה לתכנון מתחמים למגורים) שמטרת הקמתה הוספה מהירה של דירות לפתרון משבר הדיור.

התכנית פורסמה ב- 01.07.2016 ומועד אחרון להגשת התנגדויות הינו בתאריך 31.08.2016.

 

מתחם "מנחם א' – באר שבע" מהווה חלק מתכנית מתאר לצפון העיר. התכנית, שקודמה ואושרה בוועדה המחוזית, מתוכננת מחדש בותמ"ל, ובין היתר, מציעה הפחתה משמעותית במספר יחידות הדיור מ-13,500 יח"ד ל-4,120 יח"ד, וקובעת כי רבות מהן תהיינה צמודות קרקע (גריעה של יותר מכ-  9,000 יחידות דיור מהיצע יחידות דיור ארצי).מלבד האובדן של יחידות דיור רבות, הבניה המתוכננת של יחידות צמודות קרקע פוגעת בכדאיות, מקדמת בניה פרברית, יוצרת עוד פקקים ועומסי תנועה בעיר, מעכבת התחדשות העירונית ופוגעת בערכי טבע. 

 

 

כמו כן, התוכניות שנדונות בותמ"ל חייבות לכלול דיור להשכרה בשיעור מינימאלי של 30% אם זאת, במקרים חריגים, מתיר החוק לממשלה, לחרוג מהוראה זו במסגרת צו ההכרזה. יש לציין כי בדיונים בוועדת הפנים והגנת הסביבה בחוק, חברי הכנסת עמדו על אחוזים אלה.

 

את רוח ההתעלמות מהחובה ממתן דירות להשכרה ארוכת טווח בתכניות שמקודמות בותמ"ל, ניתן לראות גם בתוכנית זו .מתוך 4,120 יחידות דיור מספר יחידות הדיור להשכרה יעמוד על 20% מסך הבנייה הרוויה אך בפועל מדובר על 4% מיחידות הדיור בתוכנית (כ-164 יחידות דיור). באוצר טוענים כי אין לכך ישימות כלכלית.

 

דברים אלה של משרד האוצר מדגישים את הבעייתיות של הותמ"ל אשר מנסה לקדם תוכניות באופן מהיר, ללא התחשבות בהיבטים חברתיים, מבלי כוונה ורצון למצוא פתרונות לבעיות שצצות בתוכניות ואף מבלי לעמוד בהתחייבויות שמפורטות בחוק.