חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

להרגיש צעיר לנצח... סיכום שנה נוער וצעירים

24/06/2015
בפעילות תחום הנוער והצעירים בקהילת באר שבע,

עמלנו ונהנינו (השנת שירות, השכבה הבוגרת והרכז) על מנת להפיק את המרב מהשנה. עם אינספור פעילויות חינוכיות וחניכים מרוצים, הצלחנו להפוך את השנה למשמעותית.


בחוגי הסיירות העברנו פעולות ל17 קבוצות ולכ- 140 חניכים בכל אזור הדרום- מבאר טוביה שבצפון, דרך ניר בנים, שדה צבי וניר משה, להבים, עומר, מיתר, חצרים באר שבע, ערד ועד דימונה. במסגרת הפעולות העברנו לחניכים תכנים של שטח וסביבה, פעולות בנושאים של שמירת טבע, שטחים פתוחים ופסולת. בנוסף החניכים חוו פעולות שטח בנושאי הסוואה, בישולי שדה והישרדות.

 

בשבתות וחגים טיילנו עם החניכים בכל רחבי הארץ, החל מהגליל והכרמל, להרי ירושלים והשפלה, חולות ניצנים מדבר יהודה, אזור באר שבע ומכתש רמון.

בטיולים החניכים טיילו בעצמם עם המדריך, הדליקו מדורה לבד ובישלו לעצמם את האוכל. החניכים למדו להיות עצמאיים, לחיות בקבוצה, לטייל ולשמור על הסביבה.

 

בנוסף פעלנו השנה בשיתוף פעולה עם היחידה הבדואית בה הדרכנו שש קבוצות של כמאה חניכים בדואים מרהט ותל שבע. חניכים אלו עברו פעילויות בנושאים שונים של שמירת טבע וטיילות, למדו לאהוב את הטבע ואת הסביבה, עשו פרויקטים באזורם כמו ספסל בבית ספר וגינה בבית אבות ואף יצאו לטייל במקומות שונים בארץ. כך הם הכירו את הארץ, את הטבע ולמדו על חשיבות שמירה על הטבע.

 

בין היתר גם לקחנו חלק בפרויקט מנהיגות סביבתית-חברתית של המשרד להגנת הסביבה ומשרד החינוך אשר במסגרתו הודרכו מספר קבוצות בתיכונים באזור והונחו בביצוע פרויקט חברתי-סביבתי. את הפרויקט סיימנו בכנס נוער ארצי מכובד.

 

מלבד החניכים אותם ליווינו על בסיס שבועי במהלך כל השנה, פעלנו רבות גם בקהילת באר שבע של החברה להגנת הטבע. במסגרת פעילותנו בקהילה, היינו מעורבים בהרמת סל"תים (סיור ללא תשלום) שונים במטרה לעודד שמירה על אתרי טבע עירוני בבאר שבע, כמו פארק נחל באר שבע, נחל כובשים ואנדרטת חטיבת הנגב. כמו כן במהלך שבוע הטבע העירוני הארצי, העברנו סיורים לבתי ספר ומשפחות אל מקווה המים העונתי שעל יד הגן הזאולוגי של באר שבע. בנוסף, העברנו פעילויות חינוכיות ב'גבעת המאגורות' למספר בתי ספר בבאר שבע. כך העלינו את המודעות לחינוך לשמירת ואהבת הטבע, הסביבה והאדם.

 בתמונה: חניכים לומדים לבנות מחסה.

   

תמונה ימנית: חניכים מנווטים בטיול פסח                                                          תמונה שמאלית: חניכים מטיילים בטיול פסח.