חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

טבע השבת - סדרת אירועים בנושא שמירת טבע וסיפורי הבריאה-סיכום מפגש ראשון

26/03/2017
טבע השבת - סדרת אירועים בנושא שמירת טבע וסיפורי הבריאה-סיכום מפגש ראשון (הגדל)

וַיַּבְדֵּל אֱלֹ-הִים בֵּין הָאוֹר וּבֵין הַחֹשֶׁךְ 

 

במסגרת שבוע הטבע העירוני, ביום  שישי ,10/3 קצת לפני חג הפורים, כשכל הילדים חזרו מחופשים מבית הספר והגן, פתחנו את אירועי טבע השבת בגינה הקהילתית במוזיאון הטבע. 

"טבע השבת" הינו פרויקט בן 6 מפגשים הנוצר משיתוף פעולה של קרן אביחי והחברה להגנת הטבע ובו משלבים בכל מפגש לימוד על יום אחד מימי הבריאה והעמקה בנושאים סביבתיים הקשורים למעשה הבריאה הנלמד. 

האירוע נפתח בקטע מוזיקלי אקוסטי ואוריינטלי בביצוע בוגרי בית הספר למוזיקת המזרח במוסררה שהכניסו אותנו לאווירה. אנחנו מאוד שמחים לתמוך בפעילות אמנותית וצעירה בירושלים ומזמינים אתכן/ם להיכנס לדף הפייסבוק "שישי במוסררה" לעשות לייק ולהגיע להופעות של האנשים המוכשרים הללו.  

לאחר הניגון המקסים, העביר שאול דוד ג'ודלמן לימוד בחברותא בנושא החושך והאור במקורות. 

בסיום הלימוד הזמנו את הקהל לעבור בתחנות המגוונות הפזורות בגינה בהדרכת אנשי צוות של חינוך סביבתי בחברה להגנת הטבע :  

  •   תחנת האור, השפעתו החיובית והשלילית וזיהום אור 
  •   תחנה המדברת על זיהומים סביבתיים ודרכי צמצום הנזק 
  •   תחנת "מלך הטריוויה" בנושא קיימות
  • תחנת "בחן את עצמך" האם אני חי באופן מקיים?

הקטנטנים חקרו את שבירת אור השמש על ידי הפרחת בועות סבון, המבוגרים השתתפו בדיון סוער על הזיהומים הסביבתיים, הילדים והנוער למדו על זיהום האור והשפעתו וגם ניסו להבין על ידי פנסים כיצד מתכננים נכון את התאורה המלאכותית בחוץ, וכל המשפחה נהנו ממשחק טריוויה מאתגר בנושא קיימות, אור וחושך ואף גילו עד כמה הם חיים באופן מקיים וכיצד אפשר לעשות זאת טוב יותר.

האירוע נמשך כשעתיים והאווירה הפורימית בשילוב מזג האוויר הנהדר והפעילויות המרתקות הפכו את פתיחת אירועי טבע השבת לאירוע מיוחד ומרגש.  

תודה לכל המשתתפים שעזרו, בנו, הדריכו, ניגנו והשתתפו ביום נפלא זה. תודה מיוחדת לאמנון וגדי מהגינה הקהילתית במוזיאון הטבע על המקום המקסים שנתנו לנו לפתוח בו את רצף האירועים.

 

נתראה במפגש הבא!