חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

סכנה – כאן בונים!

קהילת חיפה והסביבה של החברה להגנת הטבע מזמינה את הציבור לסיור ללא תשלום לכל המשפחה ב"גבעת העיזים", על רקע תכניות לבנייה במקום. "רמת גוראל" המכונה גם גבעת העיזים, הינה השטח הפתוח הגדול והאיכותי ביותר אשר נותר בחיפה. כעת, גם שטח זה עתיד להיפגע לטובת תוכניות בנייה שמקודמת במקום, תוך גרימת הרס לתשתיות טבעיות ולפגיעה בחי ובצומח.
15/11/2015
סכנה – כאן בונים!

תאריך: יום שבת, 21.11.15
נקודת מפגש: רח' בני ברית 2, פינת רח' משה סורוקה

סיור יצא בכל חצי שעה, החל מהשעה 9:30 עד 12:30

 

פרטים והרשמה

טלפון: 04-8553860  (מענה עד יום חמישי)

פייסבוק: קהילת חיפה והסביבה - החברה להגנת הטבע

*
*

על "גבעת העיזים", השטח הטבעי הפתוח מהחשובים והאחרונים מסוגו בחיפה, עתידה לצאת לפועל תכנית בנייה של כ-2,000 יחידות דיור. בנייה נרחבת כזו תסב נזק בלתי הפיך לשטחים הפתוחים, עלולה לגרום להרס נכסיה הירוקים של חיפה, פגיעה בנוף ובערכיו המיוחדים, לפגיעה ברציפות האקולוגית העדינה הקיימת ביניהם כיום, להרס בתי גידול, להרעת איכות האוויר ולפגיעה בחי ובצומח. בנוסף, חשיבות השטחים הפתוחים מאפשרים לקיים בהם פעילות פנאי, פעילויות חינוכיות ונגישות של ציבור תושבים גדול לבעלי חיים ולצמחים מיוחדים ליד ביתם. כתוצאה מההרס הצפוי יפגעו המרחב הירוק ואיכות החיים. הבנייה תוביל להעברת כבישים לאזורי המגורים החדשים, מה שיגדיל אף יותר את הנזק לנוף ולטבע באזור. אין ספק כי המחיר הסביבתי גבוה מדי. לפיכך הפניית המשאבים צריכה להיות אל העיר פנימה, לחזק את המרקם העירוני הקיים, שיקום שכונות וחידושן ולא להרוס את השטחים הפתוחים הטבעיים.

 

דו"ח מקצועי מיוחד אשר הוכן ע"י החברה להגנת הטבע – קהילת חיפה והסביבה, ויפורסם בקרוב, בחן את מאגר העתודות למגורים בתוך גבולות השטח המוניציפאלי של העיר חיפה. בדו"ח נמצא כי ישנו מאגר עצום של עתודות בנייה פוטנציאליות. בחיפה קיים פוטנציאל לבנייה של יותר מעשרים אלף יחידות דיור באזורים עירוניים מופרים (מבואות דרומיים, בסיסי הצבא המתפנים וכדו') ובמסגרת התחדשות עירונית בשנים הקרובות. עידוד הפיתוח של עתודות בתוך העיר יביא לאכלוס של יחידות דיור שוממות או נטושות, מה שיחזק את השכונות הקיימות הזקוקות כיום למנוע צמיחה של משפחות צעירות. לכן, עפ"י ממצאי הדו"ח, יש לממש קודם כל את פוטנציאל הבנייה בתוך העיר, וכך לבצע איזונים חשובים בניהול שטחים פתוחים.

 

נוסף על תוכנית הבנייה ב"גבעת העיזים", קודמו כבר תוכניות בנייה אחרות בגבעת זמר וברכס סטלה מאריס, שאושרו לנדל"ן. מדובר במגמה שרומסת את האפשרות לזכות הציבור למרחב ירוק פנוי וליישום את מחויבותנו לשמירת ערכי הטבע, המורשת והנוף לדורות הבאים.

 

קהילת חיפה והסביבה של החברה להגנת הטבע מזמינה את הציבור לסדרת סיורים, הן בשטחים הירוקים העומדים תחת סכנת בנייה והן באזורים עירוניים פוטנציאליים להתחדשות עירונית. סדרת הסיורים המתוכננת (ללא תשלום) תיפתח בסיור מודרך ב"גבעת העיזים" ביום שבת, ה-21.11.15. מנהלת קהילת חיפה והסביבה, יפה איזרט-חן: "הציבור הרחב מוזמן לבוא ולהכיר דרך הרגליים שכיית חמדה חיפאית, ליהנות מהיופי שהמקום מזמן ולהכיר את תכניות הבנייה אשר בצלן היא נתונה". בסיור תתקיימנה הפעלות לילדים ולכל המשפחה, וכן יוסבר על הגבעה ועל תכניות הבנייה העתידיות.