חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

הבחירות ברשויות: עמרם מצנע השתתף בלובי פעילי סביבה בצפון

28/08/2013
הבחירות ברשויות: עמרם מצנע השתתף בלובי פעילי סביבה בצפון

אתמול התקיים מפגש נוסף בסדרה לובי לפעילי סביבה בצפון שמתקיימת בשיתוף שתי"ל "חיים וסביבה" והחברה להגנת הטבע.

המפגש השבוע, שהתארח במשרדי החברה להגנת הטבע בחיפה,  עסק בעבודה עם הרשויות המקומיות. בין היתר, התארח במפגש חבר הכנסת עמרם מצנע והציג מנסיונו כראש עיריית חיפה וכראש עיריית ירוחם. ח"כ מצנע לא הצטער על קידום תוכנית המרינה בחיפה (תוכנית שנעצרה בלחץ פעילות ציבורית), אך הודה כי שיתוף ציבור אמיתי חיוני להצלחה ארוכת טווח.

אלה אלכסנדרי מנהלת קהילת חיפה של החברה להגנת הטבע, הרחיבה על תפקיד הרשויות המקומיות בשמירה על הסביבה בארץ ובעולם. את הערב המרתק חתם חבר מועצת העיר שמואל גלבהרט, שהציג כמה מן כלים העומדים בפני חבר מועצת עיר בקואליציה או באופוזיציה בהובלת שינוי ברשות המקומית.

לדברי אלה אלכסנדרי, לעיר השפעה עצומה על הסביבה, החורגת במאות אחוזים משטחה המוניצפאילי. לפיכך, יש לנבחרי הציבור בעיר גם אחריות לטפל באיכות הסביבה ובשמירה על משאבי הטבע, הרבה מעבר לקבוע בחוק היבש. בעולם קיימות דוגמאות רבות לערים שלקחו אחריות וחוללו שינוי.

לארגוני החברה האזרחית כלים רבים, פרו-אקטיביים ורה-אקטיבים, כלי תכנון, משפט, חינוך, ועבודה עם הציבור. חשוב שארגוני החברה האזרחית יכירו את הכלים העומדים לרשותם ויעשו בהם שימוש מושכל. המקצועיות, הנחישות, האמינות והעבודה המתמשכת (ולפעמים האפורה, המתישה, המתסכלת) הן הדרך להובלת שינוי בטווח הארוך. הנושא הסביבתי-חברתי משמעותי הרבה מעבר להזדהות מפלגתית, וחייב להיות מענייניו של כל אזרח ושל כל נבחר ציבור באשר הוא.