חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

מה חדש בסיירות - אפריל 2018

 

חניך אמיץ שהראה לכולנו איך קופץ חגב. צילום: נעמה שלם

 

אנחנו על ספו של האביב, ועמו פסח וטיוליו, פריחה ושמש. רגע לפני שנצלול לתוכו, נספר לכם על החודשים האחרונים של החורף ושלל הברכה שבהם.
השתתפנו באירועים נפלאים של קהילת תל אביב-יפו: ביקרנו בבריכת החורף בחולון, שם השתתף הנוער בהעברת הפעילות לציבור הרחב, וגם סיירנו מתל מיכל בהרצליה ועד לתל ברוך בתל אביב-יפו.
יצאנו לטיול חורפי ומקסים, עם הפריחה של פורים, באזור לטרון - פארק קנדה. בלילה הצטופפנו סביב המדורה ובישלנו מרק כדי להתחמם, ובבוקר השכמנו להליכה בין העצים ורוכבי האופניים. כל ילד צויד במגדיר, איש לפי אהבתו - חרקים, פרחים, פרפרים, עצי החורש, חיות בר ועוד כמה הפתעות. גילינו כמה תגליות מרגשות: תפסנו חגב, שמענו את סיפורן של נסיכות השני - הנורית, הכלנית והפרג, וחקרנו מערות, קברים ובתי מרחץ משלל תקופות. צעדנו היטב עד שהגענו לתצפית יפהפיה על עמק אילון, שם ראינו בעיני רוחנו את הקרבות הבלתי נשכחים של המכבים, ועם תנ"ך ביד וצחוק על השפתיים קראנו את סיפור קרבות יהושע בעמק וערכנו התאמות קלות לתקופתנו. סיימנו את יומנו בהליכה בשביל המעיינות ובשיבה הביתה שמחים ומלאי ניחוחות.

בקרוב ממש צפויים לנו טיולי פסח - כיתות ד'-ו' יטיילו בגליל התחתון המזרחי, כיתות ז'-ט' בגליל העליון, והשכבה הבוגרת תצא למסע האהוב בין הר עריף להר כרכום, מהיפים שבהרי הנגב, שכמעט ולא פתוחים למטיילים. אנחנו כבר מתרגשים!