חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

חגיגת קיימות בנחל הגדורה

25/05/2014
 

אירוע שיא בנושא קיימות ושימור נחל הגדורה התקיים ביום שישי, 23.5.14, לציון השנה השניה לפעילות ענפה של החברה להגנת הטבע בקריית ביאליק בחינוך לקיימות, בדגש על נחל הגדורה. באירוע השתתפו מעל ל-400 איש, תושבי קריית ביאליק, אשר נהנו מ-15 פעילויות שונות שכללו סיור בנחל, הדגמת ניטור מי נחל, חידון בנושא נחלים, סיפורי נחלים, משחקים, יצירה ואפילו מעגל מתופפים.

 

צילום: אלה אלכסנדרי

 

צילום: אלה אלכסנדרי

 

ראש עיריית קריית ביאליק, אלי דוקורסקי, פתח את האירוע בברכות ושיבח את הפעילות החינוכית אשר עוברים התלמידים וילדי הגנים בהדרכת החברה להגנת הטבע. המשיך ובירך יוסי סורג'ון, מרשות נחל הקישון, אשר ציין בהקשר זה גם את המיזם הייחודי אותו מובילות יחדיו רשות הנחל, קהילת חיפה של החברה להגנת הטבע ועמותת אלווין, במסגרתו מוכשרים בעלי מוגבלויות ומועסקים כמדריכי חינוך סביבתי בבתי ספר וגנים. שניים ממדריכי המיזם, שהדריכו במהלך השנה כולה, השתתפו גם באירוע השיא והדריכו תחנה בנושא שמירה על מי הנחלים.

 

באירוע השיא נטלו חלק פעיל 12 מוסדות חינוך בעיר, מגיל הגן ועד חטיבות הביניים, שהשתתפו במשך השנה בתכניות חינוך סביבתי בנושא קיימות ושימור נחל הגדורה. התוכניות עסקו בנושא שטחים פתוחים, החזרת חיים לנחלים, קיימות ושמירה על הטבע. התלמידים יצאו לסיורי חקר בנחל הגדורה ופעלו בדרכים שונות לשימורו.

 
   

אירית לדור, רכזת החינוך הסביבתי בקהילת חיפה של החברה להגנת הטבע: "הצלחת הפרוייקט בקריית ביאליק, זו השנה השניה, טמונה בשיתוף הפעולה הפורה בין כל הגורמים השותפים לעשייה, יחד עם ילדים חדורי מוטיבציה ורצון לתרום. יש להמשיך ולפעול לשמירה על השטחים הפתוחים במיוחד בתקופה זו, בה לחץ הפיתוח הולך וגדל. אנו מצפים בשמחה להמשך עשייה משמעותית גם בשנה הבאה".