חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

אוניברסיטת בלפורט בצרפת מתארחת בגינת מצפה דוכיפת

4/11/2014
אוניברסיטת בלפורט בצרפת מתארחת בגינת מצפה דוכיפת
אוניברסיטת בלפורט בצרפת מתארחת בגינת מצפה דוכיפת

ביום רביעי, 29.10.14 אירחנו בגינת מצפה דוכיפת (עין הים - ואדי ג'מאל) סיור לימודי - מקצועי של כעשרים וחמישה חברי משלחת מאוניברסיטת בלפורט בצרפת, שכללה את ראש החוג לקריירה חברתית והממונה על היחסים הבינלאומיים. משלחת זו היתה אורחת החוג לשירותי אנוש במכללת עמק יזרעאל והמחלקה לשירותים קהילתיים בעיריית חיפה, והסיור התקיים כחלק מביקור גומלין הקשור לנושאי לימוד משותפים ולפעילות קהילתית המתבצעת במסגרת הפרקטיקום.

במהלך הביקור סיירו חברי המשלחת בין הערוגות והתכבדו בתה מעשבי הגינה. החלק התיאורטי ארך כחצי שעה והועבר במשותף על ידי עובדי המחלקה לשירותיים חברתיים של עיריית חיפה ראז פרקר, ובוריס זסלבסקי, הגנן הקהילתי יהלי זיו אב, וחן קרסניצקי רכזת הגינות הקהילתיות של החברה להגנת הטבע. כל אחד מן הדוברים האיר פן אחר בעבודה בגינות הקהילתיות בחיפה.

 

רבות דובר על הקשר החשוב וועל המודל הייחודי הפועל בהן, בשיתוף פעולה שבין ארגון סביבתי - חברתי כמו החברה להגנת הטבע, לבין הרשות מקומית ולבין תושבים. התקיים דיון על הגינה כמרחב לעשייה קהילתית, כמו גם אקולוגית, ועל מעגלי פעילים ופעילות בשכונה ובעיר. לפי כמות השאלות ועומקן נראה היה כי חברי המשלחת מצאו עניין רב בדברים והיבטים המעשיים של הגינה כמרחב לפעילות קהילתית.

אנחנו שמחים וגאים על הביקור, שהוא שני השנה של אורחים מעבר לים בנושא זה.