חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

גם במודיעין סוגרים את האור

בעיר מודיעין פועלת כבר כמה שנים תוכנית חינוכית של חברת חשמל הנקראת ילדי "נתיב האור" התוכנית עוסקת בעיקרה בבטיחות בחשמל, השנה בעקבות שיתוף פעולה ייחודי עם החברה להגנת הטבע להפעלת התוכנית הושם דגש מיוחד על נושא צריכת האנרגיה, השפעתה על כדור הארץ, החיסכון באנרגיה ושימוש באנרגיה ידידותית לסביבה.
בתוכנית שותפים כ-60 ילדים נציגי 10 בתי ספר בעיר: אבני החושן, דורות, חוט השני, מעוז המכבים, משואות נריה, נתיב זבולון, עידנים, עמית, קשת ושבטי ישראל. נציגי הכיתות במפגשים לומדים ומבינים את הצורך בשמירה על הסביבה, בהגנת כדור הארץ מפני הנזקים שהאדם גורם לו וכן  בודקים אפשריות ונוקטים בצעדים הנדרשים כדי לשמור על משאבי הסביבה ולחסוך באנרגיה. אחת המטרות המרכזיות של נציגי התלמידים היא העברת המסר לשאר התלמידים בבית ספרם. במסגרת תחרות בין בתי הספר יצרו התלמידים לוח קיר בבית ספרם העוסק בנושא וממש בימים אלו מעבירים התלמידים הדרכות קצרות בכל הכיתות בבתי הספר שלהם.
השנה חברה עיריית מודיעין ל 14 ערים נוספות בארץ ומאות ערים בעולם ליוזמה העולמית לכיבוי האורות והעלאת המודעות לחיסכון באנרגיה ב"שעת כדור הארץ". "שעת כדור הארץ" היא יוזמה שהחלה באוסטרליה לפני מספר שנים, אשר קוראת לאנשים פרטיים ולבתי עסק לכבות את אורותיהם למשך שעה כהזדהות עם מהלך עולמי להגברת המודעות להתחממות הגלובלית שעובר כדור הארץ. מטרת האירוע הכלל עולמי היא להעביר מסר גלובלי רב עוצמה, לפיו ביכולתנו לנקוט פעולה משמעותית ואפקטיבית לצמצום הפגיעה באקלים כדור הארץ, באמצעות דרכים פשוטות המסייעות לחסכון באנרגיה.

באירוע העירוני ייקחו ילדי נתיב האור וחבריהם בבתי הספר חלק פעיל. תלמידי העיר מוזמנים להגיע לאירוע ברחבת קניון עזריאלי ברגל בצעדה גדולה ולא בתחבורה כפי שהם רגילים בדרך כלל לעשות. ילדי נתיב האור יובילו את הצעדה וכן יגייסו את חבריהם להשתתף בה. בנוסף יחתמו התלמידים על אמנה בה הם מתחייבים לחסוך באנרגיה.הצעדה תצא מ3  מוקדים אל מקום האירוע:  1. עמק החולה פינת יאיר פארג. 2. יצחק רבין פינת יהודה. צועדים דרך רח' יצחק רבין, שד' החשמונאים 3. עמק בית שאן פינת יחזקאל הנביא. צועדים דרך עמק בית שאן, רח' תלתן, רח' הפיקוס.
כל המסלולים מסתיימים ברחבת קניון עזריאלי  שעת המפגש בנקודות היציאה 18:45 המעוניינים מוזמנים להצטרף לאורך המסלול.  באי הצעדה מתבקשים להגיע עם אפודים זהרים. 
ברחבת קניון עזריאלי יתקיים הפנניג בנושא חיסכון באנרגיה וטקס שיחל ב 20:00. את האורות במודיעין יכבו בין השעות 20:20 – 21:20  במעמד ראש העיר. לאחר מכן יתקיים מופע אומנותי. 
לדברי נעמה לב, רכזת החינוך הסביבתי של החברה להגנת הטבע המרכזת את הפרויקט: "שעת כדור הארץ"  היא הזדמנות מעולה להראות שביחד, פעולותינו הקטנות יכולות להשפיע  בצורה משמעותית. וכי שיתוף פעולה בין תלמידים, מורים, בתי ספר, ארגונים ורשויות הוא חיוני וחשוב להעצמת העברת המסר והצלחת הפרויקט בכל רמותיו". 
מדברי אחד תלמידי כיתה ה' השותפים בתוכנית:  "בהתחלה  שהבנתי  את השפעת האדם על כדור הארץ אמרתי למדריכה מה אני יכול לעשות ? אני בסך הכל ילד בכיתה ה'. אז הבנתי שאם כל ילד שחושב כמוני יצעד איתנו ביחד ויכבה את האורות לשעה זה יהיה משהו גדול...".
לפרטים: נעמה לב רכזת חינוך סביבתי החברה להגנת הטבע מודיעין טל' 052-3689707.