חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

מודיעין על המפה

29 באוקטובר 2007

החברה להגנת הטבע חנכה השבוע שביל טיולים חדש בגבעות הדרומיות של מודיעין. הגבעות מאוימות בפיתוח במסגרת הפיתוח העתידי של העיר

קהילת החברה להגנת הטבע במודיעין חנכה בתחילת השבוע את שביל הטיולים הראשון בגבעות הדרומיות של מודיעין. בחנוכת השביל השתתפו אלכס וינרב סגן ראש העיר, אמנון מרחב ומוטי גרונר חברי המועצה, ונציגים מהחברה להגנת הטבע, קק"ל והפורום הירוק של מודיעין.

השביל, שסומן על-ידי הועדה לסימון שבילים של החברה להגנת הטבע, נמתח לאורך 3.5 ק"מ ועובר בינות הגבעות שבדרום מודיעין. השביל יוצא מכביש 11/12 (הסגור זמנית) אל עבר גבעת חדת, קנובה ובארית. לצפייה בתוואי השביל

לתכנון השביל וביצועו שותפים גם מתנדבי הפורום הירוק במודיעין, קרן קיימת לישראל וחניכי חוגי הסיירות של החברה להגנת הטבע.

לאורכו ניתן למצוא מאפיינים רבים של הטבע והמורשת הארצישראליים.  לצפייה בסרטון של עמיר בלבן באזור במסגרת פינתו "שש על המפה".

לדברי אריאלה ריקס, מנהלת קהילת החברה להגנת הטבע במודיעין, השביל יאפשר לתושבי העיר לטייל בגבעות וליהנות מהטבע שבפתח הבית, בד בבד עם העלאת המודעות לחשיבותן של הגבעות כאזור טבעי המשקיף על עמק איילון והרי ירושלים, המכיל בתוכו בוסתנים, שרידים ארכיאולוגיים ובעלי חיים רבים. אזור הגבעות משמש היום כחלק מהמסדרון האקולוגי הארצי, לאחר שנבנתה גדר ההפרדה המותירה שטח צר ביותר למעבר בעלי החיים, מה שמוסיף לחשיבות השמירה עליהן.

לטענת החברה להגנת הטבע, בניית שלב ב' של העיר צריכה להתרכז באזור המיועד להיות המתחם הצפוני של שלב ב'- בצפון העיר בין שכונות ציפור, שמשוני וקייזר לבין אזור התעסוקה (ליגד סנטר), ולא באיזור המיוחד כל כך של הגבעות הדרומיות. ריקס מסכמת: "אנו מקווים שתושבים רבים ככל האפשר יטיילו בשביל ויצביעו ברגליהם למען שימור הגבעות."