חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

בשבת: הפנינג טבע ופריחה במודיעין

החברה להגנת הטבע וועד הארגונים למען הסביבה במודיעין מזמינים  אתכם ליהנות משבת בחיק הטבע בהפנינג טבע ופריחה בגבעות המערביות - רגב וחרובה בקריאה לשינוי תכנית כביש 4 במודיעין, העתיד לפגוע בשטחים הפתוחים וביער בן שמן.

שבת 13.3.10 בין השעות  12:00-9:30 > ללא תשלום

החל מהשעה 7:00 תהיה עמדת הסבר לרוכבי אופניים בליגד סנטר על הרס עתידי של מסלולי הרכיבה ביער


חוגי הסיירות של החברה להגנת הטבע בגבעות מודיעין. צילום: אורטל טיורין

7 במרץ 2010

בשבת הקרובה 13.3.10, תקיים קהילת החברה להגנת הטבע במודיעין וועד הארגונים אירוע סיורים, שמירת טבע ופריחה ללא תשלום, כנגד תוכניות סלילת כביש 4 העירוני במודיעין, המאיימות על שטחי הגבעות. תוואי הכביש המסומן בתכנית המתאר של מודיעין עתיד לגרום נזק לפארק העירוני ואדי ענבה ולפגיעה קשה במרחב הבוסתנים של חרבת רגב וחרבת חרובה ובבקעת הנזירים, חרבת מתת וחרבת התרסי - המהוות פנינות נוף, טבע וארכיאולוגיה מהיפות באזור.

בנוסף, תוואי הכביש יוצר הפרדה פיזית בין העיר ליער ומנתק למעשה את תושבי העיר מאזור הבילוי הטבעי ביער בן שמן,  חוסם את הרצף בין יער בן שמן לבקעת הנזירים ויוצר הרס אדיר של שטחי יער ושטחים טבעיים ביער בן שמן ובגבעות הסמוכות. נזק כבד נוסף יגרמו כבישים נוספים שייסללו כדי להתחבר לכביש 4. קראו עוד על כביש 4 וחתמו על העצומה בנושא

המסלול בשבת יעבור בגבעות רגב וחרובה, השופעות בפריחה אביבית משגעת, שרידי בוסתנים, אתרים ארכיאולוגיים ותצפית מדהימה למישור החוף ממערב ולהרי ירושלים ממזרח. לאורך המסלול יופעלו תחנות בנושאי פריחה, בעלי חיים, היסטוריה, יצירה, תצפיות, שעת סיפור ועוד.

לדברי דקלה בן יעקב, מנהלת קהילת החברה להגנת הטבע במודיעין, "קיום האירוע נועד להעלות את המודעות לחשיבות הקשר שבין האדם לטבע, ולקדם אימוץ של תוואי אלטרנטיבי, סביבתי יותר, אשר  ימנע את הניתוק בין העיר מודיעין ליער בן שמן, למנוע את הפגיעה בערכי הטבע ולשמור על השטחים הפתוחים של העיר. בשבת, יוכלו המטיילים להכיר את האזור ולשמוע על חלופות אפשריות לתוואי הכביש."

• נפגשים בחניית הליגד סנטר, באזור התעסוקה של מודיעין. משם הליכה קצרה עד תחילת המסלול, על פי השילוט.
• יש להצטייד בכובע, מים ונעלי הליכה
• המסלול מתאים לכל המשפחה ללא עגלות, אורכו כ-3 ק"מ
• במידה ויירד גשם הסיור יידחה למועד אחר