חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

ילדים מובילים שינוי במודיעין

מודיעין העיר שמה לה למטרה להיות העיר בעלת המודעות והעשייה הסביבתית ביותר בישראל, בהתאם לדימויה כעיר העתיד. מתוקף כך יש ביטוי משמעותי לתוכניות החינוך הסביבתי הפועלות ברחבי בתי הספר, הן מבחינת כמות המשתתפים, מגוון התוכניות והן מבחינת העשייה הסביבתית והובלת השינוי הפיזי של הסביבה במודיעין.
 
להלן סיכום קצר של שנת הפעילות החולפת בחינוך הסביבתי.
 
 
בתי ספר הפועלים בתוכנית בשנת תשס"ו (לפי הא"ב)
אופק- שבע שכבות כ- 600 תלמידים
גני ילדים- חמישה גנים כ- 150 ילדים בגילאי חודה
האלה- שלושה גנים.
ישיבה תיכונית-
ממ"ד שמשוני- ארבע כיתות – כ- 100 תלמידים
ממלכתי ט'- מרכז אומנות ממחזרת- 8 כיתות- כ 200 ילדים
ניצנים- חמש שכבות כ 500 תלמידים
נתיב זבולון- שש שכבות כ 550 תלמידים
עידנים- שתי שכבות כ- 100 תלמידים
רעים- שלוש שכבות כ – 100 תלמידים

פרויקטים במודיעין:
 
חפירות ארכיאולוגיות קהילתיות- אופק, ישיבה תיכונית  וניצנים:
פעילות אימוץ אתרי טבע ותרבות, וחפירה ארכיאולוגית קהילתית מעמיקה את הקשר בין הקהילה לבין הסביבה בה היא חיה ומעודדת את טיפוחם של מקומות שבנסיבות אחרות היו מיועדים לבנייה או הופכים לאזורי פסולת. אתרים אלו הופכים לריאות ירוקות בלב אזורי מגורים צפופים. במודיעין קיימות שתי תוכניות חפירה ארכיאולוגית קהילתית אשר מקדמות את השמירה על השטחים הפתוחים ומערבות את הקהילה בגילוי העבר של העיר.
 
מרכז אומנות ממחזרת- גני ילדים, האלה, ממלכתי ט' (קשת), וימי שיא:
אמנות ממחזרת היא יצירה מחומרים שהיו בדרך לפח האשפה. חומרי פסולת, הופכים להיות חומרי יצירה מיוחדים וקסומים. ההתנסות בחומרים חדשים שאינם חומרי יצירה קונבנציונאליים מאפשרת הבעה בשפה חדשה לילדים, הורים ומורים. היצירה במסגרת האמנות הממחזרת מאתגרת, חושפת ליכולות חדשות ופותחת עולמות חדשים בפני כל אחד.
 
 "פרשה ירוקה"- נתיב זבולון:
הוצאת דף פרשה ירוקה בשיתוף תלמידים שלוש פעמים בשנה. הפרוייקט הוא במסגרת תוכנית "הנוי והנצח" העוסקת בחיבור שבין יהדות וסביבה. מטרת התוכנית והפרשה הירוקה היא יצירת תחושת אחריות לסביבה ורגש של שייכות למסורת והמקורות על-ידי הבנת קשרי-הגומלין שבין התחומים האלו.
 
גינות אקולוגיות- חקלאות בפתח הבית, אופק, רעים, נתיב זבולון, ממ"ד שמשוני:
המרחב האקולוגי מאפשר לימוד עקרונות מנחים בתכנון בר-קיימא, והיכרות עם האפשרות לגדל תוצרת חקלאית בקרבת הבית. התלמידים מתנסים בעבודת אדמה והקמת גינה בבית הספר. הם למדים כיצד ניתן לגדל מזון אותו ניתן בפתח הבית. הקמת מתחמים אלו מטפחים את סביבת בית הספר ויוצרים רגש של שייכות למקום.
 
למידע ולפרטים נוספים, ניתן לפנות לרכזת החינוך הסביבתי טל קמחי: 052-3689662