חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

ילדי גבעת הברושים גאים להציג: חזון מלבלב

בפעילות בגבעה (הגדל)

במשך שנים רבות ניצבת גבעת הברושים בין היישובים רעות ומכבים בשיממונה, מתגעגעת לימי הזוהר שלה ואל עברה המפואר. חדי העין הנוסעים במכוניות החולפות בדרכם ליישוב רעות יכלו לראות עליה מדי פעם כמה פרות רועות. מבלי שהוכרזה רשמית כ"חצר אחורית", מישהו אף שפך שם פסולת שיפוצי בנין העומדת כתלולית עפר מכוערת, משובצת אבנים וברזלים חדים וחלודים ומהווה מפגע בטיחותי לבודדים שכן מהלכים שם.

השנה החלה לראשונה לפעול תכנית החינוך הסביבתי של החברה להגנת הטבע בבית הספר "עמית" ביישוב רעות המהווה חלק מהעיר מודיעין. השיעורים התקיימו בשכבות החטיבה הצעירה (בגנים ובכיתות א') וכן בכיתות ג'-ד'. כחלק מתכנית החינוך הסביבתי אימצו תלמידי בית הספר את גבעת הברושים הנמצאת במרחק כעשר דקות הליכה מבית הספר.

במהלך השנה,  יצאו התלמידים לסיורים קצרים בגבעה, עמדו על טיבה וטבעה, שיחקו בה וצפו ממנה על הסביבה. הגדולים,תלמידי כיתות ג'-ד', גם ציירו מפות הגעה אליה, חקרו את מה שיש בה וסיכמו את המידע בעבודות אישיות: על ההיסטוריה של הגבעה מלפני הקמת המדינה, הכפר הסמוך בית- סירא, העצים והצמחים שמצאו בה וגם עיקבות וסימנים לנוכחות של בעלי חיים שונים.

ביום שישי ה-20.4.07 התקיים יום שיא בו השתתפו תלמידי בית-הספר במטרה לחזק את הקשר של התלמידים לטבע ולנוף, להעמיק את המודעות שלהם לסביבה ובעיקר - לטפח את הגבעה, כחלק מעשייה פעילה של בית- הספר, שהינו גורם מניע בקהילה. הפעילות כללה ניכוש וסידור שבילים נוחים להליכה, הכרות עם הפרחים והציפורים בגבעה, תצפית והכרות עם האזור והכנת בישולי – שדה מצמחיית הגבעה.