חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

כחלון תבנה אל תהרוס - אל תמכור את החוף שלי לעשירים!

31/12/2015

 

 

 

יום שני הקרוב, ה - 4.1.2016 הוא היום האחרון להגשת התנגדויות לפני החלטת הממשלה.

הגישו התנגדויות כאן ויחד נעצור את מחטף החופים!

שימו לב - מערכת הטפסים ממשלתית, לחיצה על כאן תוביל אתכם ל -"טפסים" בצד שמאל.
בחלון החדש גשו ל"הורדת סרגל הטפסים ותוכנת החתימה"
הורידו והתקינו. ניתן לשימוש רק בדפדפן אקספלורר.

 

מתוך התכנית "יהיה בסדר" בגלי צה"ל, בהשתתפות ניר פפאי, על הקמפיין שלנו לשמירה על החופים, בדגש על הקושי שמערימה הממשלה על הציבור, בהגשת התנגדות באמצעות האינטרנט. האזינו

 

ממשלת ישראל ממשיכה בניסיון המעוות לחטוף את חופי הים מידי הציבור ולהעבירם לידי הטייקונים. בימים אלה פועלת הממשלה למכירת שטחים ציבוריים בחופי ארצנו, לטובת בניית בתי מלון, אטרקציות תיירותיות ומגורים ליזמי וכרישי נדל”ן.

 

הממשלה מצהירה כי מטרתה של תכנית זו היא להוזיל את עלויות הנופש בישראל, אבל מנגד, מציעה כי במתחמי המלונות ניתן יהיה לשלב מגורים, ומכאן - הדרך למכירת חופי הים שלנו לעשירים, קצרה מאד. פיתוח מלונאי צריך להיעשות תוך שיתופו של הציבור באופן מלא, ולא בהליך מהיר, שבו נמנעת מהציבור אפשרות אמיתית להשפעה על חייו וסביבתו.

 

 

לקריאת תזכיר החוק לחצו כאן

לקריאת נייר עמדה של החברה להגנת הטבע לחצו כאן

 

 

הממשלה מקדמת תכנית שתפגע בהליכי התכנון ותסלול את הדרך לפיתוח דורסני, תוך מניעת היכולת של הציבור הרחב והרשויות המקומיות להגן על האינטרסים שלהם בסביבה החופית ובאתרי הטבע והנוף החשובים להם. בהצעת הממשלה מוצע כי במתחמי המלונות ניתן יהיה לשלב מגורים, ועל רקע זה, הצגת המהלך ככזה שמטרתו להוזיל את עלויות הנופש לאזרחי ישראל, אינה אלא זלזול בציבור.

 

אם הממשלה רואה בהיצע החסר של חדרי מלון כמקור לעלויות הגבוהות של הנופש בישראל, עליה לפעול להגדלת ההיצע ולא לצמצם את מספר היחידות המלונאיות, תוך הקצאתם למגורים פרטיים לעשירים ובעלי ממון רב.

 

בשנים האחרונות גילה הציבור מעורבות רבה והתנגדות תקיפה לפיתוח מלונאי על חשבון שטחי החוף ועל חשבון הסביבה והוא ניהל מאבקים נגד יוזמות אלה, בהם פלמחים, בקעת תמנע, חוף הכרמל ומרינה הרצליה, שחלקם הסתיימו בהצלחה גדולה. למרות זאת, ואולי בעקבות כך, בימים אלה פועלת ממשלת ישראל למכירת/מסירת מלונות, אטרקציות תיירותיות ומגורים, ליזמי וכרישי נדל"ן, בחופים ובאתרי טבע ייחודיים, בניגוד לאינטרס של הציבור הרחב. זאת, תחת מעטה של מהלך פרוצדורלי ובשימוש סיסמאות על הפחתת עלויות הנופש בישראל.
 

אנו קוראים לציבור להתגייס ולקרוא לממשלה ולכנסת לגנוז יוזמה זו, אשר תוביל לפיתוח מלונאי תוך הרס אתרי טבע, הפקעת נכסים ציבוריים וצמצום כוחו של הציבור להשפיע על איכות חייו. פיתוח מלונאי צריך להיעשות תוך שיתופו של הציבור באופן מלא, בתהליך תכנוני סדור, ולא בהליך מהיר, שבו נמנעת מהציבור אפשרות אמתית להשפעה על התוצר הסופי, כל שכן להתנגד לו מלכתחילה.