חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

ירוק ביער-23.11.2013

ירוק ביער-23.11.2013

 

כבכל שנה גם השנה קיימה קהילת מודיעין של החברה להגנת הטבע את האירוע השנתי שלה ביער בן שמן.

ביום שבת-23.11.13, קיימנו הפנינג ירוק לכל המשפחה ללא תשלום, עם מגוון הפעלות ופעילויות אקולוגיות ביער.

 

כ-1,000 איש הצטרפו אלינו ותמכו בשמירה על השטח הפתוח ובמציאת חלופות פחות פוגעניות לכביש.

למה אנחנו שם?

מנהל מקרקעי ישראל ועיריית מודיעין מקדמות במשך שנים את כביש מס' 4 העירוני, המיועד לחצות את מרחב יער מודיעין ויער בן שמן תוך פגיעה בשטחים ערכיים ועשירים בבעלי חיים, צמחיה ושרידים ארכיאולוגים.מטרת הכביש היא נגישות לאזור התעסוקה של העיר, המצוי בלב השטח הפתוח. כביש 4 תוכנן ככביש אורך עירוני העובר מצפון לדרום, עוטף את העיר מודיעין ממערב ומחבר את אזור התעסוקה לכביש 431. באזורים שמצפון וממערב לעיר ולאזור התעסוקה, מתוכנן הכביש בלב שטחי יער שהם חלק מיער בן שמן ובלב גבעות מכוסות בצומח טבעי ונטיעות.
חלקו הדרומי של הכביש יצא לביצוע בעוד שחלקו הצפוני של הכביש מתוכנן באופן מתארי בלבד, רחוק מאזור התעסוקה ומצריך כבישי רוחב שיאפשרו גישה מהכביש אל אזור התעסוקה.

תוואי הכביש יוצר הפרדה פיזית בין העיר ליער ומנתק למעשה את תושבי העיר מאזור הבילוי הטבעי ביער בן שמן,  חוסם את הרצף בין יער בן שמן לבקעת הנזירים ויוצר הרס אדיר של שטחי יער ושטחים טבעיים ביער בן שמן ובגבעות הסמוכות. נזק כבד נוסף יגרמו כבישים נוספים שייסללו כדי להתחבר לכביש 4.

 

החברה להגנת הטבע קוראת לקדם כבר כעת תכנית לביטול המשך הכביש ומציאת חלופות התואמות את אופי אזור התעסוקה ונפח התחבורה העתיד להיות באזור, על פי תחזיות תנועה עדכניות שטרם נחשפו לציבור. זאת למען השארת תא שטח זה פתוח לטובת ציבור המטיילים והנופשים באזור וצמצום הפגיעה בטבע ובשטחים הפתוחים.

 

למצגת ההסבר לחצו כאן

לנייר עמדה - לחצו כאן

לחוות דעת של מומחה- לחצו כאן (מעמוד 3)