חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

ילד. טבע. עיר - תערוכת צילום נושאת פרסים בין ילדי העיר

ילד. טבע. עיר - תערוכת צילום נושאת פרסים בין ילדי העיר (הגדל)

לצפייה בתמונות שהגיעו לגמר והצבעה לחצו כאן >>

חזון  

הטבע אינו שמור רק לשמורות הטבע ולמרחבים הפתוחים, אלא נמצא בכל מקום סביבנו. כל שצריך הוא לפקוח את העיניים, להביט סביב ולגלות אותו. 

"ילד.טבע.עיר" הינה תערוכת צילומים של רגע וחוויה, אשר מזמינה את ילדי העיר מודיעין-מכבים-רעות להתבונן ולגלות את נקודות המפגש של הטבע עם העיר, נקודות בהן הטבע והעיר מצליחים להשתלב אחד בשני. רגעים ונקודות השקה אלו, יתועדו מבעד לעיניהם של הילדים, באמצעות מצלמה. 

מטרה 

חיזוק החיבור בין הילדים לטבע ולסביבה, והגברת המודעות למתרחש סביבנו, באמצעות העצמת יכולת ההתבוננות, הסקרנות והפליאה. 

על התוכנית 

במסגרת שבוע טבע עירוני של החברה להגנת הטבע בתחילת מרץ, תתקיים תערוכת צילומים פרי יצירתם של ילדי העיר, בשיתוף עם עיריית מודיעין-מכבים-רעות. הצילומים הנבחרים יוצגו בספריה העירונית, ובאתר האינטרנט של העירייה, ומהם יבחרו הצילומים הזוכים במקומות הראשונים, אשר יזכו את הזוכים בפרס. 

פירוט: 

הצילומים שיועברו יהיו בנושא טבע פוגש עירוניות, כגון – בעלי חיים וצומח טבעי בעיר, במפגשם עם המרקם הבנוי והאנושי. 

גילאי המשתתפים: ילדי כיתות א'-יב'. 

את התמונה יש לשלוח עד ה-10.2.19 למייל pic4modiin@gmail.com, ולציין את פרטי הצלם/ת: שם מלא, ת.ז, כתובת, מספר טלפון וכתובת מייל.  

גודל תמונה מינימלי להשתתפות בתחרות: 1 מגה 

הציבור יוזמן לבקר בתערוכה ולבחור בהצבעה מקוונת את הצילום החביב עליו. 

שלושת הצילומים הזוכים במקומות הראשונים, יזכו את הצלמים בפרסים. הזוכה במקום הראשון יזכה, בנוסף, בסיור מודרך עבורו ועבור  כיתתו, באחד מאתרי הטבע באזור מודיעין. 

 

 תכנית הפרויקט – לוח זמנים 

חלק 1 – עד ה-10.2.19 

איסוף צילומים באמצעות המייל. 

בחירת הצילומים המובילים אשר ישתתפו בתערוכה, ע"י ועדה משותפת של העיריה והחברה להגנת הטבע.  

חלק 2 – 3-10/3/19 

הצגת התערוכה בספריה העירונית.

הציבור יוזמן לסייר בין המוצגים לאורך נתיב התערוכה. 

על כל מוצג יופיע ברקוד לסריקה, בעזרתו ניתן להצביע באופן מקוון לתמונה אחת נבחרת.  

עם סיום התערוכה יוכרזו שלושת המקומות הראשונים. 

 לשאלות ניתן לפנות אלינו:  קהילת מודיעין של החברה להגנת הטבע 08-9717686

לתקנון התחרות >>
השתתפות בתחרות כפופה לתקנון. משתתף ששולח תמונה לתחרות מאשר בזה שקרא את התקנון והסכים לו.

חשיבות הטבע בעיר –  

העיר מודיעין-מכבים-רעות נבנתה בלב השטח הפתוח הטבעי הקיים פה זמן רב לפניי הקמתה. שרידים מאותם מרחבים נמצאים עדיין בתוככי העיר, וניתן למצוא אותם, אם רק מחפשים: צמחיה טבעית על גבעה לא בנויה, עץ המשמש בית לבעלי חיים, ציפור או פרפר שמרחפים בקרבת הבית – כל אלה נקראים טבע עירוני (להבדיל מגינה ציבורית של צמחים מתורבתים). המרכיבים הטבעיים הללו חשובים להמשך קיומו של מגוון ביולוגי, הופכים את השהות בעיר לנעימה יותר ומשפרים את איכות חיינו. 

חשיבות החיבור בין הילדים לטבע – 

בעבר גדלו הילדים בקשר מתמיד עם ההתרחשויות בסביבתם הטבעית. לקשר עם הסביבה והטבע השפעה מהותית על התפתחות הילדים ועל עולמם הפנימי – פיתוח הפליאה, יכולת ההתבוננות, הסקרנות, הבנת תהליכים, וכן חיזוק תחושות הרוגע והאושר. תהליכי השינוי הפועלים בעולם המערבי חוללו משפיעים  על עולמנו בכלל ועל עולם הילדים בפרט. אנו מנותקים רוב היום ממגע ישיר עם הסביבה הצומח והחי, ומתופעות הטבע המשתנות והקבועות (שינויים עונתיים לדוגמא). בהיעדר מגע ישיר ורציף עם הטבע, ניתק החיבור החשוב של הילדים לסביבתם הטבעית ותופעות הטבע נתפסות כחד פעמיות ומנותקות מהמערכת הטבעית הכוללת. עם זאת, התעניינות הילד בעולם הצומח והחי היא טבעית וגוברת כשהוא זוכה לעידוד חיובי, ולכן מתפקידנו לעודד את החיבור לטבע ולסביבה ובכך ניצור אצל הילדים בסיס להבנת יחסי הגומלין בטבע ולהגברת המודעות למתרחש סביבנו.