חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

דברים קורים גם בעיר הפרברים הירוקה מודיעין...

סיפורי מודיעין – מודיעין בסביבה

בית ספר אבני החושן
תלמידי בית הספר אבני החושן עברו בתחילת שנה זו למבנה הקבע החדש שלהם.  בית ספר חדש זו שמחה גדולה אך, גם עבודה רבה בפיתוח וטיפוח שטח בית הספר. כיתות ו' הבוגרות זכו להנות מהמבנה רק השנה אך בהחלט רצו להשאיר את חותמן. במסגרת השיעורים החליטו התלמידים לעשות מעשה ולבנות את "ספסל שנים עשר השבטים". התלמידים הביאו פסולת שאספו מהבית ומכל תלמידי בית הספר ובנו ספסל מפסולת. ההתרגשות בבית ספר הייתה גדולה ותלמידי כל בית הספר עקבו בסקרנות לאחר התקדמות הבנייה.

בית ספר נתיב זבולון
לכיתות ו' בבית הספר תוכנית שנתית מיוחדת שנבנתה יחד עם מחנכות השכבה. התוכנית נקראת "בשביל ישראל" וכשמה כן היא. עוסקת בעשייה למען הארץ במקביל להכרתה וטיול בשביליה. במסגרת השיעורים מטיילים הילדים באתרי הטבע העירוני השונים במודיעין. באחד הטיולים הגיעו התלמידים לגבעת הברושים הממוקמת בתוך העיר.

מה עושים כאשר רוצים ללמד על נחלים באופן חוויתי, אך התלמידים גרים בעיר??
בבית הספר נתיב זבולון במודיעין למדו התלמידים על נחלים בעבר ובהווה, ויצאו החוצה לרחובות העיר הנושאים שמות של נחלים כדי לשחק - "חפש את המטמון בעקבות נחלים"...........

המטמון האמיתי יהיה כאשר כולנו נוכל ליהנות מנחלים נקיים מזיהום ושופעים במים. במטמון הזה נוכל לזכות לו נשכיל לנצח במאבק האמיתי לשמירת נחלי ארצנו.
 
בית ספר רעים

תלמידי כיתות ד' בבית הספר רעים יודעים כבר מזמן שאין לנו מים לבזבז, עכשיו כל בית הספר יודע!

התלמידים בנו מרזבים, והחלו להמציא מיזמים מדליקים לקראת כנס הילדים, שווה לחכות....

לטיול יצאנו פסולת מצאנו...


תלמידי כיתות ה' בבית הספר רעים לומדים במסגרת הפרויקט "יופי של ישראל". התלמידים יצאו לטבע העירוני כדי ללמוד על... חומרי הפסולת  השונים.
בשטח נצפה שלל מרהיב של ניילון מצוי,פחיות ארץ ישראליות, ועוד סוגי פסולת רבים ומגוונים.
התלמידים צפויים לחזור לשטח, והפעם כדי לדאוג שאי אפשר יהיה למצוא בו פסולת.
 
בית הספר נווה שלום
בית הספר נווה שלום הינו בית ספר רב תרבותי שלא רק חושב ירוק אלא גם טובל כולו ביער ירוק ומדהים. תלמידי בית הספר אוהבים מאוד את הסביבה ומעוניינים לשמור עלייה. בפעילות משותפת של בית הספר, ההורים והחברה להגנת הטבע יצאו התלמידים לנקות את חלקת היער, לבשל ולנהות ומצמחי היער.