חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

פורצים דרך בחיפה: וואדי התשבי "הוחזר לחיים"

5/12/2013

ביום שבת האחרון קהילת חיפה של החברה להגנת הטבע קיימה פעילות ראשונה ליצירת השביל של וואדי התישבי, זאת עם שבט מגשים החיפאי של הצופים. השבט לקח על עצמו לאמץ את הוואדי, להפוך אותו לנעים ומזמין למטיילים, וליצור מודעות אליו בקרב תושבי השכונות. כ-20 חניכי גדוד גולן (שכבה ח') של השבט, יחד עם מדריכים, ירדו לוואדי עם מזמרות ומסורים ופינו חלק מהצמחיה על תוואי השביל הנבחר. הצופים הובלו על-ידי מדריך החברה להגנת הטבע, שהנחה אותם לתוואי השביל הנבחר – תוואי שיאפשר הליכה נוחה, יאפשר גישה לכמה שיותר מהנופים והמגוון הטבעי שנמצאים בוואדי, ויפגע ככל הפחות בטבע.

ואדי התישבי מתחיל ליד צומת הרחובות טשרניחובסקי, הציונות והנשיא, ומתחבר לוואדי לוטם. בוואדי סומן שביל טיול לפני כ-20 שנה, אך עקב חוסר מודעות וחוסר שימוש השביל נחסם וסימון השבילים טושטש עם השנים.
קהילת חיפה של החברה להגנת הטבע פועלת ליצור מחדש שביל טיול בוואדי. שביל שכזה יאפשר לתושבי השכונות רמת התישבי וכרמל צרפתי, אשר הוואדי יורד ביניהן, גישה לטבע עירוני עשיר ומסקרן, במרחק הליכה מהבית. בשביל שכזה יהיה ניתן גם ללכת מהשכונות אל ואדי לוטם, או דרך הטבע אל קרית שפריצנק, שער העליה או כרמל מערבי. 

MYNET חיפה, 3.12: ואדי התשבי "הוחזר" לציבור המטיילים

 

פעילות שבט הצופים בוואדי. צילום: שחר שרון

 

פעילות שבט הצופים בוואדי. צילום: שחר שרון