חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

סוף שבוע של סיירות בנחל יבניאל וביער מנחמיה

6/02/2015
 

ביום שישי אחר צהרים יצאו חניכי כיתות ד' עד ט' מחיפה, נרגשים לקראת עוד טיול חוויתי בסיירות. בדרך הצטרפו אליהם חניכים מחוגי הסיירות בזיכרון יעקב בנסיעה לעבר קיבוץ בית זרע שבעמק הירדן.

 

 

ארוחת בוקר בצל העצים בשמורת נחל יבניאל

 
הנוף המוריק של מורדות הגליל התחתון המזרחי

 

חניון הלילה, על גדות נהר הירדן הדרומי, הוקף בעשבים ירוקים וכמה סוסים של קיבוץ בית זרע. החניכים החלו מיד במלאכת הדלקת המדורות לבישול ארוחות הערב, ותוך זמן קצר החשכה הוארה במדורות קטנות שעשן רווי ריח אוכל היטמר מעליהן. המטעמים כללו פסטות ברטבים שונים ומגוונים, אורז, פיתות, קוסקוס, מרקים, מוקפצים, וכמובן לקינוח, מרשמלו על האש. החניכים הלכו לישון שבעים ומרוצים...

בבוקר קמו החניכים תחת מחאות רמות, ולאחר התארגנות קצרה יצאו למסלול:

 

חניכי כיתות ח'-ט' במסלול האתגרי: המסלול החל בעליה בנחל יבניאל, ארוחת בוקר משביעה, והמשך עליה למעלה אלות המשלב את נוף מורדות הגליל התחתון המזרחי עם הנוף לעמק הירדן הפורה. במסלול נחשפו החניכים לנושאי טבע והיסטוריה של עמק הירדן וההתישבות של העלייה הראשונה והשניה, וכן לתכנים של אחריות ומנהיגות ששולבו גם תוך כדי הטיול עצמו. בצהרים החניכים נכנסו ליער מנחמיה הנטוע, וירדו בבולדרים של ואדי אום- ג'ורם למושב מנחמיה, שם נאספו על ידי נהג האוטובוס החביב.

 

חניכי כיתות ד'- ז' בנחל יבניאל: החניכים קמו מאוחר יותר, אך גם הם עברו מסלול מאתגר במיוחד. לאחר ארוחת הבוקר, נכנסו הקבוצות לשמורת נחל יבניאל המקסימה, לאורכה זורם נחל יבניאל כל ימות השנה. כבר בתחילת העלייה בנחל גילו המדריכים והחניכים כי מצפה להם הפתעה בוצית במיוחד: למרות שחניון הלילה היה יבש, המסלול עדיין לא התייבש מאז הגשמים, ולכן נאלצו המדריכים יחד עם החניכים לתמרן בין שלוליות הבוץ במעלה הנחל.

 

החניכים, שחששו בהתחלה מהאתגר המלכלך, נרגעו עד מהרה והפכו את המכשול להרפתקה של ממש, כאשר באחת הקבוצות הוכרזה תחרות: "מי מסיים את המסלול עם יותר בוץ?". לא פחות משלושה (!) זוגות נעלים אבדו בבוץ במהלך המסלול, וצל"ש הוענק לחובש שסחב כמעט כל המסלול את אחד החניכים חסרי הנעל- שאפו! החניכים חזרו הביתה בוציים אך מרוצים.

 

נתראה בשבילים!

בדרך לאוטובוס עוצרים לסלפי עם המדריכה

 

חניכי "אנשי הצפרדע" עם מגדיר לזיהוי עקבות בעלי חיים בבוץ