חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

פעילות שכב"ג בנושא אקטיביזם סביבתי

6/02/2013

בתאריך 28.1.2013 התקיימה במשרדי החברה להגנת הטבע בחיפה פעילות לנוער (שרובו חניכים בשכבה הבוגרת של חוגי הסיור) בנושא אקטיביזם סביבתי בחיפה. לשם כך הזמנו את המדריך אייל קדוש, הפעיל בכמה אירגונים סביבתיים והיה מהמארגנים המובילים של כמה מחאות ומאבקים בחיפה כמו הבנייה בחופים, שיקוע הרכבת בחיפה, הרחבת בתי הזיקוק ועוד.

בפעילות עסקנו בנושא הסיבות למאבקים הסביבתיים, חשיבות המאבקים, מול מי אנו נאבקים, מיהם האירגונים הסביבתיים שעוסקים באותם מאבקים ומה אפשר לעשות בנושאים אלה כאזרחים לעתיד.

בין היתר נחשפו המשתתפים לפורומים ברשת בהם ניתן להתעדכן ובסדנא הם אף התנסו בדילמות ובאתגרים שבבניית עיר המשלבת תעשיה, טבע, וחברה בריאה.

החניכים שנכחו בפעילות סיכמו אותה כמעניינת וטובה וכזו שגרמה לרצון להרחיב את הידע ואת הפעילות, והביעו רצון להכיר גם את הצד הפרקטי של המאבקים הסביבתיים. על כן הוחלט שתתקיים פעילות נוספת שתעסוק בנושא זה ממש, בה יתנסו החניכים בין היתר בהכנת שלטים, גיוס מתנדבים ולקיחת חלק פעיל במאבק לבחירתם.

החברה להגנת הטבע רואה בנוער גורם משמעותי וחשוב ואנו שמחים שהנוער רואה בסביבה נושא קרוב לליבו, ומוכן להשקיע זמן ואנרגיה על מנת לשמור על הסביבה בה הוא חי היום ובעתיד. הפעילות היא חלק מסדרת מפגשים וגיבוש נוער בוגר וקירובו לסוגיות סביבתיות בחיפה, את הקבוצה מובילה מדריכת החברה להגנת טבע – אורלי קפ.