חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

שיא לחינוך הסביבתי בגני הילדים

למעלה מ-600 הורים וילדים הגיעו אל גדות נחל הגדורה, להשתתף בפעילויות שונות בהשראת הטבע. אירוע הקיימות היווה שיא לפעילות שנתית ענפה בתחום החינוך לקיימות ב-11 גני ילדים בקרית ביאליק.
31/05/2015
שיא לחינוך הסביבתי בגני הילדים (הגדל)

הצלחה גדולה לאירוע הקיימות על גדות נחל הגדורה בקרית ביאליק.


למעלה מ-600 הורים וילדים הגיעו ביום שישי האחרון (29.5.15) מרחבי הקריה אל גדות נחל הגדורה, להשתתף בפעילויות שונות בהשראת הטבע. אירוע הקיימות היווה שיא לפעילות שנתית ענפה בתחום החינוך לקיימות ב-11 גני ילדים בקרית ביאליק, במסגרת שיתוף פעולה בין רשות נחל הקישון, המשרד להגנת הסביבה ועיריית קרית ביאליק ובהובלת החברה להגנת הטבע.

 

באירוע נהנו הילדים וההורים מפעילויות התבוננות בטבע, משחקי חקר, יצירת מתקן האכלה לציפורים מאיצטרובלים ומנגינה וריקוד במעגלי מתופפים על גדות נחל הגדורה. ראש עיריית קרית ביאליק וראשת רשות נחל הקישון בירכו את המשתתפים וציינו את העשייה החינוכית הרחבה שנעשית בקריה, יחד עם הפיתוח הפיזי של הנחל והפיכתו מחצר אחורית לחצר קדמית מטופחת לרווחת התושבים.


בהלך השנה החולפת, מדריכי החברה להגנת הטבע הגיעו לגנים ולימדו את הילדים על הטבע והסביבה, יצאו לסיורים בשטחי הטבע העירוניים והזמינו את בעלי החיים לחצר הגן. גננות גני הילדים מספרות כי הפעילות עם מדריכי החברה להגנת הטבע העשירה מאד ילדי הגן, תרמה ללמידה המשמעותית בגן ואפשרה לילדים להתחבר לסביבה הטבעית שבקרבתם.


אירית לדור, רכזת החינוך הסביבתי האחראית על הפרוייקט: "הפעילות עם גני הילדים חשובה ביותר. מדריכי התכנית ליוו את הילדים בהכרת תהליכים בטבע ובסביבה הקרובה תוך למידה פעילה וסייעו להם לאמץ כישורי חיים מקיימים. הפעילות עם הילדים בגנים משפיעה גם על ילדי ההורים ומסייעת להקניית התנהלות יום יומית מקיימת גם בבתים".