חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי
 

פועלים בוואדיות - גם בקיץ

8/07/2012

הפעילות להגנת הטבע העירוני בחיפה נמשכת גם בקיץ, למרות החום. החום פחות כבד בין העצים (הידעתם? עץ בוגר אחד מפחית את הטפרטורה סביבו בקיץ בארבע מעלות).

קורס פעילי סביבה

סמינר פעילי סביבה של חוגי סיור של החברה להגנת הטבע, התקיים השנה בחווה האקולוגית "כרם שפע" בכרם מהר"ל. הסמינר מהווה חלק משנת פעילי סביבה, ובמסגרתו חווים החניכים אורח חיים מקיים ולומדים כיצד ליישם אותו בחיי היום-יום. פעילות הסיום של הקורס התקיימה בוואדיות חיפה ונועדה להתנסות באקטיביזם סביבתי.
ב-6 ביולי 2012 הגיעו כחמישים חניכי הסמינר בכיתות ז'-ח', בליווי מדריכים, לוואדיות אזוב ועמיק. הנערים הרחיבו שבילים חסומים עם מזמרות ומסורים, אספו אשפה, וגם נהנו מכל זה. הם התלהבו לעשות אקטיביזם בשטח, ולראות את ההשפעה של מעשיהם.

נאמני רמז-זיו

ב-30 ביוני 2012 ערכנו טיול-התנדבות בוואדיות רמז-זיו. יום ההתנדבות הובל על-ידי מדריכת החברה להגנת הטבע. המתנדבים ערכו דיון על שימור מול פיתוח, לאור התוכנית לבניית כביש חדש ברחוב גורדון (שייפגע בוואדי זיו) ולאור שפיכת פסולת בניין מרחוב בת-חן לוואדי. לאחר מכן הם ניקו את הוואדיות.
בחודשיים האחרונים אורגנו על-ידי קהילת חיפה של החברה להגנת הטבע ארבעה ימי התנדבות לנקיון הוואדי, בנוסף לפעילויות של של"ח מבי"ס עירוני ג' ושל תלמידים מביה"ס הפתוח. למרבה השמחה - השיפור ניכר לעין. בעבר ההולכים בשביל היו צריכים לעקוף פה מזרון ושם חבית, ובצידי האפיק שכבו צינורות חלודים ושברי קרשים.
מצב הוואדי השתפר מאוד, אך עדיין יש מה לעשות. הבעיה העיקרית כיום היא צמיגים וחביות שהושלכו לפני כל כך הרבה זמן, שבמהלך השנים הם התכסו בסחף, וכיום הם קבורים-למחצה בתוך האדמה.