חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי
 

שמחה רבה, שמחה רבה, אביב הגיע... לגינה

13/03/2012

האביב כבר כמעט כאן ובגינות הקהילתיות בחיפה מתעוררים מן החורף הגשום

  • יום פעילות מורחב ייערך ביום שישי, 23.3.12, בגינת עמק הזיתים. מעבר לשתילות, לזריעות ולבניית הטרסות, יוכלו חברי הגינה ליהנות גם מסדנת תוכן וממטעמים. כולם מוזמנים.
  • בגינת אלגזאלי מתוכנן להיערך הפנינג גדול בחודש מאי. הגינה שבה פועלים מתנדבי שנת השירות של החברה להגנת הטבע מקדמת שיתוף פעולה עם ועד שכונת עבאס, מתנ"ס עבאס ובית הגפן. כל הגורמים נרתמו בשמחה ותכנון האירוע יחל בימים הקרובים. התאריך יפורסם בקרוב וכמובן שכולם מוזמנים להגיע ולהיהנות!
  • גינת בת גלים מתעוררת גם כן מן החורף וצפויים בה שינויים פיזיים ומבניים. השבוע ייפגשו רכזי הגינה עם רכזת הגינות הקהילתיות שלנו ועם נציגי עיריית חיפה, על מנת לבנות מהלך כולל ומשותף לפעילות הגינה בחודשים הקרובים. עקבו אחר העדכונים באתר.
  • פעילויות אביב צפויות גם בגינות נוספות.

ביום העיון לרכזי גינות, אשר נערך ב- 4.3.12 בבית דגן, נרשמה נוכחות חיפאית מרשימה של שישה רכזים ופעילי גינות מרכזיים בעיר. יום העיון היה מלא וגדוש בתוכן. למדנו על גידול ירקות, השקיה, דישון אורגני ושמירה על העצים. ניתן לומר שזה מסוג הימים שעליהם אומרים "חזרנו עייפים אך מרוצים".
 
בתאריך 29.3.12 יתקיים יום העיון השנתי הארצי השלישי לגינות קהילתיות בלוד. עבודתנו בחיפה מיוצגת על ידי אדריכלית אורלי ששון מעיריית חיפה, שתציג את עבודת ועדת ההיגוי (שהיינו מיוזמיה ולה אנחנו שותפים) ואת מדריך הגינות הקהילתיות החיפאי, שנבנה איתנו כתוצר של ועדת ההיגוי הייחודית הזו. הציבור מוזמן!

חן קרסניצקי
רכזת גינות קהילתיות וקהילה
החברה להגנת הטבע- קהילת חיפה