חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי
 

"אבאדה קפואירה" במבצע "יופי של ישראל" עם החברה להגנת הטבע

בבוקר שבת האחרון (26.4) איחדו קבוצת "אבאדה קפואירה" וקהילת חיפה של החברה להגנת הטבע כוחות במסגרת פרויקט "יופי של ישראל", במטרה לנקות את החוף הסלעי שמצפון לחוף הכרמל  ולהעלות את מודעות הציבור בחיפה לבעיות איכות הסביבה.
 
כמאתיים תלמידי אבדה קאפואירה ובני משפחותיהם אספו מאות ק"ג של אשפה מהחוף בהדרכת מדריכים מקהילת הצעירים בשכונת בת גלים, התלמידים ובני משפחותיהם הסתערו על החוף וערכו ניקיון יסודי למרות שנתקלו באשפה רבה ולא מעט "הפתעות לא נעימות" שהשאירו נופשי חג הפסח ומשתמשים אחרים בחוף.

קפואירה הינה אומנות לחימה אפרו-ברזילאית שמקורה במאבקם של העבדים האפריקאים בברזיל לצאת לחופשי. על העבדים נאסר להתאמן בלחימה ולתת ביטוי לתרבותם העשירה. בקפואירה הם מצאו מענה לשניהם, ונאלצו להסוות אותה בעזרת צעדים הניראים כצעדי ריקוד, מוסיקה, ואקרובטיקה.
בקבוצת אבאדה קפואירה מתאמנים הקפואריסטים לשלוט בכל התחומים הנ"ל ומעודדים לפיתוח מצויינות עצמית תוך תרומה לקהילה.
 
קבוצת אבאדה קפואירה היא אירגון הקפואירה הגדול ביותר בעולם שמרכזו בריו דה ז'נירו שבברזיל. כיום פועלת הקבוצה בכל רחבי הארץ, וכאן אצלינו, בחיפה והצפון מתקיימים חוגים ופעילויות לכל הרמות וכל הגילאים. מאמני הקבוצה בניצוחו של המאמן הבכיר בן הורנדו מזמינים גם אתכם להתאמן, לתרום ולהתרם.

רותם הורנדו(מאמנת קפואירה): "המצוקות הקשורות לאיכות הסביבה מטרידות את כולנו בחיי היום יום. אנו רוצים לנצל את הפופולריות של הקפואירה כדי להעביר לציבור את המסר החשוב שכל אחד, כולל ילדים, יכול להשפיע אם יסגור את המים כשאינו זקוק להם, ימחזר, יכבה את האור כשאינו זקוק לו וכ"ו".
כחלק מפרוייקט מיוחד זה עברו בני הנוער מקבוצת אבאדה קפואירה הדרכה מיוחדת בנושא עצירת ההתחממות הגלובלית ב"חברה להגנת הטבע", ובשבוע הקרוב יעבירו פעילויות הסברה למאות תלמידי הקבוצה בכל איזור הצפון.

תלמידי אבדה קאפואירה סיימו את הפעילות ב קפואירה, ריקוד ושירה ברחבה שבחוף הכדרים, תוך יצירת האותיות "סביבה" בגופיהם של הקפואריסטים הצעירים, וביצוע ברזילאי מקורי בשירה "רוצה להיות חבר של קבע בחברה להגנת הטבע"  תוך נגינה על תופים מחומרים ממוחזרים.  שי כהן, מנהל קהילת חיפה של החברה להגנת הטבע: "תלמידי הקפואירה הפגינו מחוייבות אמיתית ומוטיבציה לפעול למען הסביבה, גילינו שחוץ מספורט מעולה, מוזיקה ברזילאית ומשמעת עצמית- קבוצת אבדה קפואירה היא גם שותף רציני לחינוך סביבתי אמיתי, אנו קוראים לתוכנית החינוכית שלנו ילדים מובילים שינוי, ואין ספק ש אבדה קפואירה מתאימה להגדרה הזו"

                   
WWW.ABADAISRAL.COM