חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי
 

פרויקט גינון בחצרות בשכונת הדר

פרויקט הגינון בשכונת הדר בחיפה החל לפני שנה ביוזמת כפר הסטודנטים, מתנ"ס הדר, ומנהל התפעול והמחלקה לשירותים חברתיים בעיריית חיפה. בשנת הפעילות הנוכחית, החברה להגנת הטבע שותפה לפרויקט ומרכזת אותו יחד עם הגורמים הנ"ל. כיום כולל הפרויקט עשרים גינות.

המשתתפים בפרויקט הגינון עוסקים גם ביצירת פסיפסים,  פיסול סביבתי וצביעה, כפי שתוכננו במפגשים של התושבים עם רכזת הפרויקט ועם אדריכלית נוף. הפעילות מיועדת לכל הגילאים - ילדים, מבוגרים וקשישים.

מורן אביב, רכזת הפרויקט, מספרת כי מטרתו היא לבנות קשרים בין תושבי השכונה, לקדם נושאים סביבתיים, ליצור זיקה לסביבה הקרובה של התושבים וליצור שיח וקשר בין השכנים בבנין וברחוב.

קבלת ההחלטות והתכנון המקדים נמצאים בידי דיירי הבניין, שגם מבצעים את העבודה, בסיוע ילדים וסטודנטים. "אנו מקווים שהתכנון המשותף יוצר תחושת שייכות וקשר לתוצאה וכן מעלה את הסיכוי שהשכנים בבניין ימשיכו לטפח ולשמר", אומרת מורן.

ומה הלאה? החזון הוא ליצור רשת של פעילים ותושבים שיפעלו בנושאים סביבתיים וחברתיים בשכונה, ליצור רצף של גינות מטופחות וכניסות ידידותיות ובטוחות וכן להגדיל באופן הדרגתי את מעגל התושבים שמעורבים בפרויקט הגינון.