חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי
 

אז מה קורה בחוגי הסיירות?

הגדל

החורף חלף עבר לו וגם האביב כמעט נגמר, וכדרכו של עולם חוגי הסיירות ממשיכים לטייל בארצנו לאורכה ולרוחבה.לאחר שבחודשי החורף "חרשנו" את המדבר ואת שפלת יהודה, לקראת האביב והקיץ נדדנו צפונה:  בפסח נפגשו קבוצות מכל הארץ בגליל התחתון לטיול מרתק ומאתגר בהר ובנחל תבור. החוגים הצעירים יותר טיילו בנחל בו נהנו מפריחת התורמוסים ולמדו איך הגיעה בזלת לנקיק השחור, בעוד שהחוגים הגדולים קיבלו אתגר נוסף וטיפסו אל הר יבניאל ואל רמות יששכר לביקור בכווכאב אל רווח- הלוא הוא מבצר כוכב הירדן הצלבני.

גם בתחום הפעילות הסביבתית לא נחנו לרגע: חניכי כיתות ח' מכל הארץ הצטרפו למאבק הסביבתי נגד ייבוש נחל בצת. הם טיילו בנחל הגווע ולמדו עליו ועל מצוקת המים שלו. בסוף הטיול הצטרפו להפנינג מחאה שנערך בנושא.  בנוסף, סיור ללא תשלום שנערך לקהילה על ידי קבוצות מחוגי סיירות בגבעת העזים היה הצלחה מסחררת, והעלה את המודעות לשמירה על המרחבים הירוקים ועל מגוון המינים בתוך חיפה.

אל דאגה, גם השכבה הבוגרת לא נשארה מקופחת. לאחר טיול במעיינות בירושלים שנערך בשבועות והסתיים בביקור בפסטיבל אקטיביזם 2010, עוד מצפים להם מגוון קורסים שאו-טו-טו נפתחים, שיכינו אותם להדרכה עוד יותר חוויתית ומשמעותית לשנה הבאה.

לא נשכח - עם בואו של הקיץ מתקרבות פעילויות רבות ומרגשות, בראשן טיול סוף שנה שהתקיים ביוני באזור הכרמל. לאחר מכן ניפרד מהקבוצות בצער רב אך לא לזמן רב,  בחופש הגדול ניפגש שוב למחנה קיץ רטוב במיוחד בחרמון, שם ניפרד על אמת, לפחות עד ספטמבר בשנה הבאה...

אז כן, הדרכים רבות וארוכות הן, אבל חוגי הסיירות של החברה להגנת הטבע לא מפסיקים לצעוד!

נתראה בשבילים!
שירלי שפירא, חוגי הסיירות של החברה להגנת הטבע