חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי
 

ילדים מובילים שינוי יום יום

"לעולם אל תטילו ספק בכך שקבוצה קטנה של אזרחים חושבים ומעורבים חברתית יכולה לשנות את העולם. בפועל, זה הדבר היחיד ששינה אותו אי פעם..." מרגרט מיד

קהילת חיפה שמחה לפתוח את שנת הלימודים הקרובה עם מגוון גדול של פעילויות ותכנים בבתי ספר יסודיים , חטיבות ביניים ותיכונים בחיפה והסביבה.
השנה, הפעילות החינוכית שלנו במסגרת "ילדים מובילים שינוי" שמה דגש על השינוי בהרגלי היום יום – "ילדים מובילים שינוי יום יום".  השינוי היומיומי מתבטא בחסכון באנרגיה ומניעת זיהום אויר על ידי הליכה ברגל, נסיעה באופניים ושימוש בתחבורה ציבורית. הפחתת הפסולת על ידי אי שימוש באריזות, קניה באריזות גדולות, הפסקת השימוש בשקיות נילון, הפרדה של פסולת ביתית ועוד ועוד...
לכל אחד מאתנו יכולת להשפיע על סביבתו ולהוביל שינוי, וכל דרך ארוכה מתחילה בצעד אחד קטן.  אנחנו בחברה להגנת הטבע מאמינים כי ילדים הם גורם מוביל העשוי לתרום רבות לשינוי בהרגלי ההתנהגות היומיומיים של הציבור ולהוביל בכך לשינוי בציבור כולו.

תכנית "מטמיעים"
השנה מצטרפת קהילת חיפה לפיילוט מיוחד בשיתוף משרד החינוך והמשרד להגנת הסביבה.
למעלה מ 20 בתי ספר במחוז חיפה בחרו להצטרף לתוכנית ה"מטמיעים". במסגרת הפרויקט, יעברו המורים בבתי ספר הכשרה מעמיקה בנושאי סביבה, הן השתלמויות תוכן והן הנחייה פרטנית שתעזור להטמיע את הנושאים אל תוך המערכת הבית ספרית.
אנו שמחים מאד לגלות בתי ספר מעורבים ואכפתיים המכירים בחשיבות מערכת החינוך בהטמעת הרגלים ואחריות סביבתית, חברתית ומוכנים לקחת בכך חלק הכרוך בעבודה נוספת קשה של צוותי בית הספר!


פרויקט "דו קיום" נמשךפרוייקט דו קיום המפגיש תלמידים מציבורים שונים ימשיך גם השנה, בשיתוף אגף החינוך בעיריית חיפה בתוך בתי ספר רבים בעיר. קבוצות נוער במסגרת עמ"ן יפעלו גם בנושאי סביבה, שימוש מושכל במשאבים ועוד.
פעילות החינוך שלנו מתפרשת גם לבתי ספר ומרכזיים קהילתיים בטירת הכרמל, נשר, הקריות, מועצה אזורית זבולון וקרית טבעון. אנו שמחים וגאים להיות חלק מתהליך גובר של מודעות ואקטיבזם במערכת החינוך הישראלית.