חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי
 

משמר המועצה - סיכום ישיבת מועצת עיר

ישיבת מועצה העיר התארכה עקב הועדה לביקורת ,אך נראה שהיה שווה להיות נוכח,כי הועלו נושאים חשובים

נחל עובדיה:  הוגשה שאילתא של ירון חנן לגבי דרישה  לעיון בתוכנית לפיתוח דרכי תחבורה   בסביבת הנחל. חדווה אלמוג השיבה שהתוכנית תוצג  לשיתוף הציבור ומעבר לכך הנושא נידון כבר 20 שנה ותהיה ועדת מומחים. ירון שאל מדוע הפתרון של הקרבה מצד השכונות הרלווטיות  לא מקובל,ובתמורה הן תקבלנה פתרון של תחבורה ציבורית, וכמו כן מדוע לא מוצגות חלופות. 
   שמואל גלברט טען שהקשר בין מישור החוף לכרמל הוא חשוב וכי הוא הוזנח בשנים שחלפו,אך    הפתרון   המוצע הוא רע, כי הוא מדבר על כבישים ופיצולי כביש בעלויות אדירות ובעיות סטטוטוריות למכביר.גלברט מציע: מנהרה של 440 מטר וכמו כן בחינת  אפשרות לרכבל בחלק הדרומי של חיפה.
לבסוף הנושא הוסר ברוב של 16 מול 9.
כאן נוכל לקרא עוד על הנושא וכמו כן על עמדת החברה להגנת הטבע
http://www.local.co.il/hadera/43773/article.htm
גלברט העלה שאילתא בנושא : היתר לבעל מרכולית ברחוב אח"י אילת  בקרית חיים עם תנור סולר וקומה 3.לדבריו העירייה לא אוכפת את החוק  ומתכופפת בפני עבריינים שם. חדווה אלמוג ענתה בשם הקואליציה ואמרה שהעירייה פועלת נגד בעל המקום בדרך משפטית וכי הדרישה היא שהמקום חייב להיות מסודר.
ההצעה הוסרה ברוב של 15 נגד 7 .
חשוב לציין כי  חבר המועצה מסיעת נטו  תושב קרית חיים עודד דונייץ נעדר מן ההצבעה...
עדנה זריצקי מסיעת חד"ש העלתה שאילתה בנושא מיכל הברום. טענה שעלולים להיפגע רבבות כתוצאה מאירוע חומ"ס, כמו כן טענה הגב' זריצקי  כי ועדת שפיר קבעה שצריך להעביר את המכל לאשדוד.
מהנדס העירייה אריאל וטרמן ענה וטען כי נעשו שיפורים במתקן כרמל א'  וכי מתקן זה בטיחותי,כמו כן טען וטרמן כי קיימת הגבלת המכסה.
לא נערכה הצבעה.
ידיעה עדכנית על נושא הברום בחיפה, כולל דיון בכנסת  כאן:
http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1196140.html
  עדנה זריצקי העלתה הצעה נוספת לסדר בדבר תחלואה בחיפה עקב זיהום האוויר. לדבריה יש בחיפה כ 30% יותר תחלואה והיא הסתמכה  על מחקר  משנת 2005. זריצקי טענה שבהעדר מדיניות ברורה בנושא לא מוצע פתרון הולם לבעיה. ראש העיר יונה יהב טען כי אינו מכיר את המחקר וכי אם הוא יובא לדיון העניין ידון במליאה. 
רמי לוי ויניב בן שושן העלו הצעה להעביר את גן החיות בחיפה לפארק הכרמל. לוי טען כי יש ריחות בסביבת גן החיות ,קשה להביא חיות גדולות ואין גישה לשירותי הכבאות בעת שריפה . לוי מציע להקים אגם  ברבורים במקום. ראש העיר המליץ שהדבר יתואם עם ראשות הטבע והגנים.  בסופו של דבר לא נערכה הצבעה.

 
כתב :  אמיר גת - רכז משמר המועצה