חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי
 

הקמה ושיקום גינות

כנס בנושא "גינות קהילתיות ככלי להעצמה חברתית" התקיים החודש.
הכנס שהיה ראשון בסדרה של כנסים בנושא זה בארץ, התקיים בשיתוף הגו'ינט. הנוכחות המרשימה של עשרות מנהלי פרויקטים ברשויות באזור, פעילים נמרצים, ואנשי חינוך, העידה על חשיבות התחום ועל התעוררות גדולה בנושא. הכנס התקיים במתנ"ס בבת גלים וכלל הרצאות מפי אנשי משרד החקלאות, הגוי'נט, החברה להגנת הטבע ועמותת אשלים. הכנס כלל כמובן סיור בגינה הקהילתית בשכונה. במסגרת הכנס התקיים פאנל שאלות תשובות ושמחנו על השאלות הרבות שהעידו על רצינות השואלים ועל הסיכוי לראות גינות חדשות בקרוב.
הצורך בשיתוף פעולה עם הרשות המקומית עלה בדברי כל הדוברים ואנו מקווים שעיריית חיפה (שנציגי מחלקות שלה נכחו לשמחתנו הרבה בכנס) תרים את הכפפה ותפעל באופן מערכתי לקידום הגינות הקהילתיות בעיר.
בעמק הזיתים נבנו החודש ערוגות חדשות ואף סודרו מדרגות גישה בשטח. הפעילות מתאפיינת בשילוב הציבור ובשמחת חיים, אך יש עדיין מקום לעבודה רבה. שיתוף הפעולה עם סוהיל עבאס , מנהל מחלקת הגנים בעירייה נותן אותותיו.  גם שיתוף הפעולה עם עמותת מע"ן מתגלה כחיוני להצלחת הגינה, באחריות שעובדי הארגון לקחו על עצמם ובמעקב השוטף בשטח. נשמח לראות שיקום של המדרגות העולות מן הגינה ומעלה ומהוות כרגע מפגע בטיחותי משמעותי.