חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי
 

פעילות חוגי הסיירות

חודש פורה ומהנה עבר על חוגי הסיירות בכלל והש"שנים (מתנדבי שנת שירות בחברה להגנת הטבע) בפרט. כולם עשו את המיטב על מנת לפתוח את השנה החדשה בצורה הכיפית, היפה והירוקה ביותר.
הגדל

איך עושים את זה??? ממש כך:
החודש התחיל בהשתלמות מדריכים בבי"ס שדה שקמים בניצנים. סוף שבוע שלם עם חברי השכבה הבוגרת והש"שנים מכל הארץ שבאו ללמוד עוד קצת את החומר האינסופי הכלול בהדרכה. כיישום של החומר הנלמד,  נערך סיור ללא תשלום (סל"ת) ב14.01.11 בנחל רמז ובו לקחו חוגי הסיירות, על חניכיהם ומדריכיהם, חלק פעיל מאד. את הקהל שהגיע לסל"ת הדריכו בין היתר מד"ציות (מדריכות צעירות), רוני ויובל הש"שנים ואפילו חגי, ש"ש בחיפה דאשתקד, קפץ לביקור געגועים קטן.שבוע לאחר מכן, התקיים סיור נוסף, הפעם בשביל ע"ש יפתח שרייר ז"ל.  הסיור התחיל בגן שמואל בכרמל, בו התקיימה חגיגת ט"ו בשבט שכללה פינות הפעלה לילדים, מוסיקה, עמדות הסברה ועוד רבים וטובים. גם הפעם הסיור הודרך ע"י ש"שנים ומד"צים וכלל תחנות לאורך המסלול. 
אבל החודש ממש לא נגמר. השבת הסוגרת, כלומר ה28-29.01.11 הייתה מוקדשת לסמינרים של חניכים בכיתות ט' ו-ח'.  הסמינר של כיתות ט' התקיים בביה"ס שדה שקמים והוקדש לתכני הדרכה. התכנים המועברים לחניכי כיתה ט', המדצ"ים של שנה"ל תשע"ב, עוסקים בנושאי הדרכה רלוונטיים ושימושיים לשנה הבאה. החל ב: איך להדריך,  מהו מדריך, שיטות ומתודות בהדרכה נכונה. כמובן, כהרגלנו בקודש, הסמינר הועבר כולו על טהרת הגיבוש, ההנאה והחוויה. ואם כבר קודש, מוכרחים לציין ששני הסמינרים היו בסימן שמירת השבת. מה שהוסיף עוד חוויות של קבלת שבת, ואווירת שבת כולם ביחד.
במקביל התקיים הסמינר לכיתות ח', שנת 'פעילי סביבה', בחוות אדממה במושב ניר משה בצפון הנגב. הסמינר הזה, שהועבר ואורגן ע"י הש"שנים של חוגי הסיירות, עסק באקטיביזם סביבתי, שמירת טבע ותרבות הצריכה. הלינה הייתה במבנה בוץ אקולוגי וכל תכני הסמינר יושמו בו: הפרדת פסולת, חיסכון במשאבים וקניות נבונות, באופן הירוק ביותר.

חודש חווייתי, מהנה, מלמד ובעיקר בעיקר עם טעם של עוד!