חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי
 

תחילת השנה בחינוך ובחוגים

11/11/2011
כנס מקדים בקישון, 2010

אחרי החגים מתחדש הכל, מתחיל החלק הרציף של שבועות הלימוד ואיתם שעורי החינוך הסביבתי ופעילויות חוגי הסיור והטבע שלנו.

את הפעילות "ילדים מובילים שינוי" של החינוך הסביבתי התחלנו כבר בבתי ספר הרצל, אחוזה, עין הים, הטכני של חיל האוויר, גן הילד, ראס עלי ועוד. קבוצות של מועצות ירוקות יפעלו השנה גם בזכרון יעקב, טירת הכרמל וברשויות מקומיות נוספות. אנו מצפים השנה לפעילות מיוחדת בנושא מנהיגות סביבתית בתיכון בקריית ביאליק ובקריית ים. השנה תפעל החברה להגנת הטבע בעשרות כיתות בנושא "טבע עירוני - וואדיות חיפה" ותאפשר לתלמידים סיור בטבע הקרוב לבית.

בנוסף נפעל השנה, כבשנה שעברה, יחד עם רשות נחל קישון בעשרות כיתות נוספות להרצאות על הקישון. אנו שמחים בהכרת בתי הספר בחשיבות התוכניות ובשיתוף הפעולה בין כל השותפים. החברה להגנת הטבע תרחיב השנה את היקף הפעילות החינוכית במגזר הערבי ובחינוך המיוחד. שיתוף הפעולה עם מחלקת החינוך החברתי-ערכי בעיריית חיפה יתמקד השנה בנושא "סביבה ודו-קיום", במסגרתו ישתתפו תלמידים ממגזרים שונים בפעילויות משותפות המבוססות על פיתוח זהות מקומית, תרומה לסביבה ולקהילה, ומנהיגות חברתית-סביבתית.

פעילות שממשיכה זו השנה השניה בבתי הספר היא תוכנית "מתווה השרים לקיימות" במסגרתה אנו פועלים להכשרת צוותי מורים במסגרת חדר מורים לומד והשתלמויות "פסג"ה" לנושאי סביבה ומטמיעים את הנושאים הנלמדים אל תוך תוכנית הלימודים הבית ספרית.התוכנית, ביוזמת המשרד להגנת הסביבה ומשרד החינוך, נוגעת בערכי אחריות ומעורבות אזרחית בצד רכישת ידע סביבתי ניכר בהתאמה לצרכי בית הספר. את השנה התחלנו עם שמונה בתי ספר חדשים, שהתחייבו לתוכנית מאתגרת ומחייבת זו, ואנו מאחלים להם הצלחה גדולה במשימה. כמו כן ממשיכים שמונה בתי ספר שהחלו את התוכנית בשנה שעברה ומקבלים תגבור נוסף בדרך להטמעת התוכנית כחלק אינטגרלי בתוכנית הלימודים.

אנו שמחים מאד לבשר כי החברה להגנת הטבע בחרה בחיפה ובאזור הקישון לאירוח כנס הילדים והנוער ה-12 של החברה להגנת הטבע. הארוע יתקיים במרץ ובמסגרתו נארח כ 3000 תלמידים מרחבי הארץ בכנס שיעסוק בבריאות וסביבה, הקשר ביניהם והיכולת של כל אחד מאיתנו להשפיע. אנחנו כבר נערכים ומתרגשים! צפו בסרטון מכנס הילדים הקודם שהתקיים בבת ים.

עבור החוגים מהווים החגים נקודת הכרעה. אחריה אנחנו מתייצבים בפעילות לאחר מחנות סוכות ומספר פעילויות הכרות. חוגי הטבע והסיור שלנו פועלים בחיפה ובזכרון יעקב ואנו פועלים לפתיחת חוג נוסף בקרית ביאליק. ההרשמה לחוגים נמשכת.

העבודה רבה ואנחנו מאחלים למורים, לתלמידים, לחניכי החוגים וכמובן גם למדריכים שלנו! הבוגרים, מתנדבי שנת השירות והמדריכים הצעירים, שנה מוצלחת ופורייה.