חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי
 

טיולי הקיץ של חניכי חוגי הסיור

25/08/2011

בזמן שילדים רבים ישבו במזגן, מול המחשב, חניכי כיתות ז'-ח' טיילו בגולן, בוגרי כיתות ט' ו-י' יצאו למסע סובב כנרת (שאפילו זכה למעט פרסום בכלי התקשורת) ובוגרי כיתות י"א השתתפו במסע אתגרי.
במהלך המסע סובב הכנרת נפגשו חניכים מכל הארץ וביניהם חניכי חיפה והאזור למסע מרתק בעקבות הכנרת, הנופים והאנשים. במהלך המסע האזינו החניכים להרצאות בתחומים שונים כמו הסכנה בייבוש הכינרת, וראו מקרוב את הקו האדום ואת הקו השחור. זו הייתה ללא ספק חוויה קשה שחיזקה את הבנתם על אחריות האדם לסביבה.

במהלך המסע השתתפו החניכים בפריצת חלק נוסף בשביל סובב כנרת ונקיונו, ובכך תרמו בעצמם לשמירה על הגישה החופשית של הציבור אל חופי האגם. ארוחות ערב וצהרים שהפכו להפקה קולינרית משותפת הוו מרכיב חשוב ומגבש במסע.

בוגרי כיתות י"א יצאו למסע אתגר ("צ'אלנג'") סוער מעכו לחוף הכנרת. המסע כלל חוויה קבוצתית מהנה בה פעלו בוגרי חוגי סיור, מד"צים וותיקים בפעילות מגבשת המשולבת עם תחרות מאתגרת. בדרך התקיימו מפגשים עם קהילות מפתיעות, שתרמו למסע אווירה קסומה של היכרות מעמיקה עם הנוף האנושי בארץ. פעולות נוספות חיזקו את יכולתם להתמודד עם טיול עצמאי - ההכנות לטיול ותכנון המסלול התבצעו על ידי החניכים עצמם, מגובים ברשת ביטחון מצד החברה להגנת הטבע.

ועכשיו, כשהחום הכבד באמת מאחורינו ושנת הלימודים נראית באופק, חוגי סיירות נמצאים בשיא ההכנות לשנה הבאה. אתם מוזמנים להצטרף לחוויה!

פרטים  אצל יעל ואודליה: 057-2003200

השתתפו בהכנת הכתבה: המד"ציות חן ורתם
תמונות: נועה צינמן