חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי
 

השביל הזה מתחיל כאן

14/08/2011
הגדל

בחודשיים האחרונים התקיימו טיולים לציבור בוואדיות אחוזה ועובדיה. נאמני הנחלים רמז-זיו המשיכו בסיורים חודשיים קבועים, במטרה לנקות את הוואדיות ולשמור על שביל ההליכה פתוח. חניכי חוגי הסיור של קק"ל ניקו את ואדי אזוב, ובחודש הקרוב תגיע קבוצה של 30 צעירים מארגנטינה להתנדב במשך ארבעה ימים למען הנחלים.

בתחילת יולי התפרסמה כתבה גדולה במוסף "מסלול" של ידיעות אחרונות, שהציעה לבוא ולטייל בוואדיות: "בכל קטע מהדרך שתלכו בוואדיות של חיפה […] תשמעו בראש את השיר של אהוד בנאי 'יוצא לאור', עם השורה 'השביל הזה מתחיל כאן, בין סניף בנק ומעיין' ".

גם בשיא הקיץ, בעומק הוואדיות מוצל וקריר. לאחר ירידה של רבע שעה ממרכז חורב לתוך נחל אחוזה (בתמונה), או הליכה של עשר דקות ממרכז זיו לתוך נחל זיו, אנחנו מוקפים בגירסה החיפאית של ג'ונגל: עצים ושרכים מקיפים אותנו מהצדדים וסוככים עלינו מלמעלה. אתם מוזמנים להיכנס לאתר ואדיות חיפה ולהתעדכן על טיולים מאורגנים קרובים, או לטייל באופן עצמאי במסלולים.

דרושים: מתנדבים לליווי קבוצות בוואדיות

הזדמנות לשלב שמירת טבע וטיול: אנו מחפשים מתנדבים שיצטרפו לקבוצות שמגיעות לפעילות שיקום ואדיות (ילדים, נוער ומבוגרים), וילוו אותם במסלול ובנקיון. המתנדבים יעברו הכשרה. לפרטים נא לפנות לאלכסנדר: alexander@vadiyot.org.il

אלכסנדר אייל.

תמונת רשימה: רון מונהייט