חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי
 

סיכום ישיבת מועצת העיר בתאריך 2.8.11

5/08/2011

המחאה החברתית מגיעה לאולם המליאה

ארועי החוצות, הככרות והמאהלים גלשו אמש בצורה חזקה להיכל העירייה. מטבע הדברים הם מיקדו את מרבית תשומת הלב של הישיבה במחאה ההולכת ומתעצמת בארץ בכלל ובחיפה בפרט.

מחוץ לכתלי ההיכל התרחשה הפגנה סוערת שמשתתפיה דרשו מעורבות גדולה יותר של העירייה בעיניני דיור,עזרה לסטודנטים ועוד. בתוך האולם כסאות הקהל היו בתפוסה חלקית בתחילת הישיבה ונשמעו מחאות על כך שלא נותנים לקהל להכנס. בניגוד לישיבות קודמות, נכחו במקום אנשי אבטחה, מחשש להפרות סדר.

המועצה, בשיבתה כוועדה לתכנון ובניה, החלה את ישיבתה בהצעה לסדר של עדנה זריצקי (חד"ש) ושמואל גלבהרט (הירוקים של חיפה) בנושא פתרונות דיור ברי השגה בחיפה. זריצקי דיברה על דיור ציבורי ככלי בר השגה לטיפול במשבר הדיור. לדעתה, "פינוי בינוי" הוא כלי יעיל לטיפול בבעיה. היא הציעה שני רחובות שבהם ניתן להתחיל ליישמו: רחוב יפו ורחוב תל אביב. העירייה, לדברי זריצקי, אינה נחרצת בנושא מימון ביניים לפרויקט זה ולמעשה היא גוררת את רגליה מטיפול מהיר ויעיל בבעיה.

גלבהרט ביקר בחריפות את התמקדות העירייה בפרויקטים יוקרתיים של חמישה חדרים ומעלה. לדבריו, יש להתמקד בדירות של שניים וחצי עד שלושה חדרים עבור זוגות צעירים בסביבה נעימה. כמו כן, הציע גלבהרט להתמקד בתוכנית שעיקריה:

- שיווק לקבלן תוך עדיפות לזה שיציע את המחיר הזול ביותר לדייר.
- קביעת מחיר סמלי לקרקע על פי עקרונות עמ"י
- שיפור תחבורה ציבורית והרחבת אחוז הארנונה.

ראש העיר השיב בטענה שבהוראותו מונתה ב-7 בנובמבר 2010 ועדה לדיור בר השגה. כעת בכוונתו להזמין ראשי ארגונים ומומחים לועדה. הקהל שנכח באולם הגיב בצעקות "רוצים מעשים לא דיבורים!". ראש העיר בחר לצאת מן האולם ולא שב עד לסיום הישיבה.

צפו בקטעים מתוך ישיבת המועצה ומפגש המסדרון בין ראש העיר לתושבים המוחים. חברי המועצה הדוברים בקטע, על פי סדר הופעתם: עדנה זריצקי (חד"ש), שמואל גלבהרט (הירוקים של חיפה), ויונה יהב (ראש העיר).

נושאי ישיבת מועצת העיר

מטרד קונטיינרים בקרית חיים. עודד דונייץ (סיעת נטו) הגיש הצעה לסדר בנושא קונטיינרים המוצבים בכניסה לקריית חיים בניגוד לתכנית המקורית, ומהווים מטרד. מפאת ההמולה ששררה באולם לאחר הדיון קודם לא ניתן היה להתעמק בהצעתו, ונביא כאן פרטים נוספים כשנקבלם ממנו.

קירוי סולארי לאצטדיון. שמואל גלבהרט הגיש הצעה בנושא קרוי סולארי לאצטדיון החדש ההולך ונבנה בדרום העיר. גלבהרט טען לתרגילי התחמקות של ראש העיר בנושא. אלי קולס, מסיעת נטו, ענה לו בשם הקואליציה כי האצטדיון נבנה על פי כל קריטריון ירוק אפשרי. קולס דווח כי בחודש הבא יגיע נציג החברה הסינית שמעורבת בהקמת האצטדיון וכי הוא מוזמן לפגישה. למידע נוסף

מפגעי רעש. יוליה שטראוב, מסיעת חיפה ביתנו, הגישה הצעה לסדר בעניין מפגע סביבתי מתמשך שכותרתו שימוש בזיקוקין ויריות בעת חגיגות של העדה המוסלמית בעיר. הנושא רגיש והוחלפו מספר הטחות הדדיות בין חברי מועצה בנושא הפרות סדר בחגים יהודים וערבים. באופן כללי הדיון לא יצא משליטה והוסכם על הידברות שתביא לפתרון כדוגמת הסדר שהצליח בכבביר. יעקב בורובסקי, מסיעת מהפך בחיפה, טען שהמשטרה צריכה לפתור את הבעיה.

תודה לכל פעילי משמר המועצה שהגיעו והפגינו נוכחות!
אמיר גת,
רכז משמר המועצה, קהילת חיפה.

(תמונת רשימה: דרור אבי)