חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי
 

אירועי שבוע טבע עירוני בקהילת חיפה והסביבה

22/03/2017

בתחילת חודש מרץ התקיימו כבכל שנה שלל פעילויות ואירועים לקהל הרחב ברחבי הארץ, וזאת במטרה להגביר את המודעות לנושא הטבע שבעיר וחשיבותו.
בקהילת חיפה והסביבה נערכו 5 אירועים בהם השתתפו מעל 1500 איש!

הפנינג טבע בעין הים ושקמונה. צילמה רותם וידןפתחנו את השבוע עם אירוע לזכרו של רן פרן ז"ל בגן לאומי שקמונה ועין הים (ואדי ג'מאל).

המשתתפים הגיעו לגינה הקהילתית "דוכיפת" בעין הים, סיירו ופגשו את פעילי הגינה שהסבירו להם על המקום וכיבדו אותם בתה צמחים. משם המשתתפים המשיכו לעבר שמורת שקמונה דרך מערות הקבורה והפסיפס שליד כביש ההגנה.
לאורך המסלול נהנו המשתתפים מתחנות פעילות והדרכה בהפעלת מדריכי החברה להגנת הטבע וסובב עין הים. בין היתר היו פיתות בטאבון, הכנת עציצים, סיורי ליקוט בהדרכתו של אורי יורמן, פאזל בפסיפס, הדרכות על התל, כתב סתרים, דוכן של רובין פוד העוסקים בהצלת מזון ועוד!
היה יום שמשי ויפה והמשתתפים זכו להנות מנוף משגע של האזור.

כמו כן, במהלך השבוע התקיימו שלל אירועים ופעילויות, בין היתר:

 

 בפארק הארכיאולוגי מגדל העמק. צילמה רותם וידןהקמת גינה קהילתית חדשה בלאובק!
מתנדבי שנת השירות בקהילה הגיעו ליום פעילות עם עשרות הורים וילדים בגינה, בה עשו ניקוי ראשוני לקראת המשך הפעילות. המעוניינים להצטרף מוזמנים לפנות אל תמר, מתנדבת שנת שירות בקהילה ורכזת הפרויקט:
תמר, רכזת הפרויקט: ;054-6106462
tamareitantamar@gmail.com

סיורי צפרות בפארק הארכיאולוגי במגדל העמק!
האירוע התקיים בהובלת פעילי "ותיקים בסביבה" בשיתוף תלמידי בי"ס הסמוך לפארק ועיריית מגדל העמק. כ- 100 פעילים ותלמידים תלו תיבות קינון, הכינו מתקני האכלה לציפורים וערכו סיורי צפרות בפארק בהובלת צפרית מנוסה. היה יום מעניין ומלמד. 
 

מערת עובדיה. צילמה רותם וידןפיקניק במערת עובדיה שכלל הדרכת פרפרים, סיור בהובלת עתליה מעמותת ירוק בלב, סיור ליקוט עם אורי יורמן, הדרכה של עידן, מתכנן הקהילה על תכניות בנייה עתידיות והפעלות לילדים.

האירועים ננעלו בסיור פריחה וליקוט בוואדי שיח בהובלת עמרי שפר ואורי יורמן.
סיור מהנה בבוקר יום שבת בטבע העשיר של העיר במסלול לאורך וואדי שיח שהסתיים בבסותן כיאט. בתוך כמה דקות המשתתפים נבלעו בשטח ושכחו שהרגע הגיעו מרחובות סואנים. עמרי הוביל במורד הוואדי ואורי הרחיב על הליקוט- המאכלים שיש לטבע להציע והסביר על הצמחייה המקומית. הייתה פריחה אדירה ובסוף המסלול חיכו פיתות ומטעמים נוספים.

 

 

ואדי שיח. צילם עמרי שפרנתראה באירועים הבאים! מוזמנים לעקוב אחרינו בפייסבוק-  בקהילת חיפה והסביבה- החברה להגנת הטבע.