חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי
 

"בקרה אזרחית" על תוכנית המתאר החיפאית

14/03/2014
תכנית מתאר- למה היא חשובה לי כאזרח ואיך משפיעה על חיי? החברה להגנת הטבע מובילה "בקרה אזרחית" על התוכנית שתשפיע על העיר ותושביה בעשרות השנים הבאות
 

תכנית המתאר הופקדה! לאחר שנים של עבודה הופקדה לפני כשבועיים תכנית המתאר העירונית העדכנית של חיפה. כזכור תכנית המתאר המחייבת כיום היא מנדטורית(!) כך שאנו שמחים מאד על הפקדת תכנית מתאר עדכנית. עם זאת, ולאור העובדה שתוכנית מתאר מכתיבה את ההתפתחות העירונית עשרות שנים קדימה, יש ערך רב למעורבות ציבורית אמיתית ובחינה מדוקדקת של התוכנית המופקדת.

 
  בחברה להגנת הטבע זיהינו נקודה רגישה זו, ולפני שלוש שנים יזמנו תהליך שקראנו לו "בקרה אזרחית", בו בחנו את תכנית המתאר תושבים ואנשי מקצוע ב- 17 קבוצות עבודה שונות, המחולקות למתחמים ולנושאים בעיר. במשך חודשים ארוכים קראו חברי הקבוצה קריאה ביקורתית את התוכנית על תקנותיה, תשריטיה ונספחיה והתייחסו התייחסות מעמיקה לחלקים השונים. את תוצאות עבודתם תוכלו לראות במסמך המפורסם כאן. אתם מוזמנים לקרוא, ללמוד, ולקבל החלטות מושכלות.


 

 על פי חוק ניתנים לציבור 60 יום להערות ולהגשת התנגדויות. תכנית המתאר של חיפה הופקדה ולציבור ניתנו 90 יום להגיב (30 יום מעבר להגדרה בחוק). זהו זמן ללמידה, לקריאה ולהתייחסות ציבורית לתוכנית שתשפיע עליו ועל ילדיו. החברה להגנת הטבע בוחנת בימים אלה את התוכנית שהופקדה ותקיים אירוע ציבורי בעתיד הקרוב. אתם מוזמנים לעקוב.
 

 

  בקרה אזרחית: תכנית המתאר החדשה של חיפה