חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי
 

בסיור התנדבות בוואדי אזוב ב 4.1.14 התגלתה כמות גדולה של פסולת מדליפות ביוב

5/01/2014
 

קבוצת מתנדבים של החברה להגנת הטבע שסיירה בשבת 4.1.14 בוואדי אזוב, שבין שכונות כרמליה ואחוזה, הופתעה לגלות שהוואדי מלא בפסולת שנותרה מדליפות ביוב. שביל הטיול הנפלא היה זרוע במאות ואלפי מגבונים לחים, שנשטפו באסלות ביתיות, הגיעו לביוב וגרמו שם לסתימות. הביוב שפרץ כתוצאה מהסתימות זרם לטבע, זיהם את האדמה, והותיר אחריו למזכרת את המגבונים.

 

 

  

המתנדבים ירדו לוואדי במסגרת סיורי התנדבות חודשיים שמקיימת החברה להגנת הטבע, כחלק מהפעילות להגנה על  ואדיות חיפה. לסיור הגיעו  תושבים משכונות שונות בחיפה, ביניהם סטודנטים, משפחות עם ילדים, זוגות וקשישים. המתנדבים ניקו את השביל, הרחיבו חלקים חסומים ושמעו הסברים על הואדי, בעלי-החיים בו, והאיומים עליו - כולל דליפות ביוב והתוכנית לבניית שכונת מורדות לינקולן. למרות פעילות הנקיון, נשארה עדיין כמות גדולה של מגבונים.

 

בהמשך לסיור פנתה החברה להגנת הטבע בשם המתנדבים לתאגיד המים והביוב מי-כרמל. התאגיד התחייב לטפל במפגע ולהשאיר את הוואדי נקי. זהו המשך של שיתוף פעולה פורה עם התאגיד.

הנוכחות הציבורית ממשיכה להוכיח את עצמה ככלי מרכזי בשמירה על הטבע העירוני בחיפה. אנחנו מזמינים את הציבור להצטרף לסיורים, ולדווח לנו, כמו גם למוקד 106 על מפגעים בואדיות בעיר.

  

צילומים: נטלי חייפץ ואלכסנדר אייל