חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי
 

התנדבות בוואדי עובדיה וטיול בוואדי אחוזה

5/05/2013
התנדבות בוואדי עובדיה וטיול בוואדי אחוזה

 

ראו דיווח ב"ידיעות חיפה"

 

 

התנדבות "פסיכומטרי חברתי" של מרכז הצעירים בוואדי עובדיה

 ב1 במאי יצאה קבוצת צעירים בהובלת מדריך החברה להגנת הטבע, לפתוח מחדש את השביל בוואדי עובדיה. הקבוצה כללה 15 צעירים הלומדים לפסיכומטרי במימון מרכז הצעירים של עיריית חיפה, ובתמורה עושים פעילויות התנדבות שונות בעיר, בהובלת גיא ישראלי - רכז מעורבות חברתית במרכז הצעירים. הצעירים הגיעו מצויידים בחולצות שעליהן כתוב "חברתי זה הכי אחי" ובהרבה התלהבות - גם לטייל וגם לתרום.

השביל בוואדי עובדיה הוא שביל טיול למיטיבי לכת, שמתחיל בשדרות אבא חושי, ליד בית בירם, ונגמר בטירת הכרמל. המעבר בשביל נחסם על-ידי שיחים ועצים שגדלו בחורף האחרון. מסלול חסום מצמצם את מספר המטיילים בשביל ובכך פוגע במודעות לוואדי ובשמירה עליו - דבר חשוב במיוחד לגבי ואדי שמאיימות עליו תוכניות "פיתוח" שונות, ורק לאחרונה חשפנו פסולת חציבה בכמות גדולה שנשפכה אליו מבנייה בשכונת דניה.

המתנדבים פינו את המעבר לאורך חצי מהמסלול (כולל עץ אורן גדול שנפל ישר על השביל), ואנו מחפשים קבוצות מתנדבים נוספות להמשיך את העבודה.

 

 

טיול לציבור בוואדי אחוזה

 

ביום שבת 4.5 הצטרפו אלינו כ60 איש לטייל בוואדי אחוזה - אחת מפנינות הטבע היפות והמפתיעות ביותר של חיפה.

המטיילים שמעו הדרכות על הטבע העירוני, על תוכנית הבניה "מורדות לינקולן" שמאיימת על ואדיות אחוזה ואזוב, והכירו את הבעייתיות שבפעולות לא מתואמות של "שיקום" מעיינות, כפי שנעשה במעין התאנה באחוזה.

 

 
מתנדבי "פסיכומטרי חברתי" מפנים עץ אורן גדול שנפל על השביל
 
המתנדבים גוזמים ענפים שחוסמים את השביל
 
היציאה לטיול בוואדי אחוזה
 
המתנדבים בסוף יום הפעילות, עייפים ומרוצים
 
מטיילים על רק בתי שכונת אחוזה
 
מטיילים על רק כביש פרויד

 

 

  ידיעות חיפה 17.5.13