חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי
 

תלמידי בי"ס ביאליק מדריכים סיור בנחל הגדורה

11/04/2013
 ביום שלישי יצאו ילדי גן מקריית ביאליק לסיור בנחל הגדורה. אך לא היה זה סיור שגרתי בנחל: מדריכות הסיור היו לא אחרות מאשר שבע בנות כיתה ו' מבית הספר ביאליק הסמוך. הבנות הדריכו שתי קבוצות וטיילו איתן לאורך הנחל תוך שהן ממחיזות את סיפור הנחל הנדיב, מספרות על שיקום הנחל ומפעילות את הילדים במשחקים בנושא בעלי חיים וצמחים הנמצאים בנחל וסביבתו. הסיור היה מוצלח, ילדי הגן נהנו מאד ולמדו רבות אודות הנחל. גנים נוספים יזכו בהמשך השנה לסיורים מיוחדים כאלו בהדרכת תלמידים צעירים ומוכשרים.  
   השנה נענתה עיריית קריית ביאליק בשיתוף עם רשות נחל הקישון, איגוד ערים אזור מפרץ חיפה – הגנת הסביבה ובהובלת החברה להגנת הטבע, לקול קורא של המשרד להגנת הסביבה ויצאה במהלך רשותי רחב של חינוך לקיימות בדגש על אימוץ נחל הגדורה.
במסגרת המהלך הרשותי הרחב, עשרה מוסדות חינוך ברחבי קריית ביאליק: גנים, בתי ספר יסודיים וחטיבות ביניים, נהנים מתוכנית חינוך לקיימות בדגש על אימוץ נחל הגדורה. בתוכנית זו לומדים ילדי הרשות על חשיבות הנחלים לאדם ולסביבה, מתעמתים עם הדילמה של שימור מול פיתוח בנוגע לנחלים, ונוקטים בפעילויות אקטיביות לשיפור מצבו של נחל הגדורה.