חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי
 

מפגש תושבים ראשון להגנת ואדי לוטם

30/12/2012

 

ב26.12.2012 התקיים מפגש תושבים להגנת ואדי לוטם. המפגש שאורגן על-ידי החברה להגנת הטבע התארח בבית-הספר הריאלי מטו"ס השוכן לגדת הנחל. למפגש הגיעו כעשרים תושבים מהשכונות הסמוכות לוואדי, חלקם גרים ליד הוואדי עשרות שנים ויש להם היכרות עמוקה וחוויות הקשורות לטיול בוואדי, חלקם עברו לגור באזור כדי להיות קרובים לטבע. המשתתפים הביעו דאגה ממצב הוואדי: בעיות של דליפות ביוב, שביל חסום, פסולת, מיני צמחים פולשים, ומעל הכל מודעות לא מספיקה בקרב האוכלוסיה, שתורמת להמשך בעיות אלו.

לצד החיבה והקשר לוואדי, והדאגה ממצבו, הובעה גם נכונות גדולה לפעול באופן מעשי כדי לשנות את המצב - נכונות משמחת ומעוררת תקווה. הצעד הראשון שנעשה היה לקבוע סיור של "נאמני ואדי לוטם" בשטח, כדי לראות בעיניים ולהרגיש ברגליים את הבעיות שדורשות טיפול ואת ההזדמנויות לטיפוח ושיפור. הסיור יתקיים בשבת 12.1.2013. על מנת להצטרף לסיור צרו קשר

בנוסף לכך, סוכם כי נאמני לוטם ייקחו חלק באירוע ט"ו בשבט של קהילת חיפה של החברה להגנת הטבע בוואדי (בשיתוף פורום ציבורי כרמל), יפנו לעירייה לגבי נזקי דליפות ביוב, יארגנו הרצאות במרכזים ציבוריים בשכונות ויארגנו סיורים לתושבים להגברת המודעות. שמחנו לראות את התושבים המעורבים ובמיוחד שמחנו על ההרתמות לפעולה ממשית.