חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

שביל סובב כנרת

על רקע המציאות הקשה של סגירת חופי הכנרת וגידורם, על מנת לשמור על זכותו של הציבור למעבר חופשי לאורך החופים, וכחלק מתפישתה של החברה להגנת הטבע את הכנרת כנכס טבע ונוף, החליטה החברה לקדם את 'שביל סובב כנרת' - מסלול טיול רגלי מסומן, אשר יקיף את הכנרת קרוב ככל הניתן לשפת המים.
כחלק מתפישתה החינוכית של החברה להגנת הטבע, הוחלט שהשביל יוכשר בשלב ראשון על ידי קבוצות נוער מכל רחבי הארץ, אשר יירתמו לעשייה חינוכית משמעותית.
מסלול הטיול עתיד להוות חלק ממערך מסלולי הטיול הקיימים במרחב בכנרת, ויאפשר לציבור הרחב לטייל באופן מוסדר וחופשי מסביב לאגן הכנרת.
לפני מספר שנים, בראשיתו של הפרויקט לא היה ולו ק"מ אחד של שביל טיולים מסומן לחופי הכנרת. היום, הודות לפעילות מאומצת של קבוצות נוער מכל רחבי הארץ, הוכשרו להליכה וסומנו ע"י הועדה לסימון שבילי ישראל למעלה ממחצית חופי הכנרת, 35 ק"מ!

חזון הכנרת ו'שביל סובב כנרת'
אגם הכנרת יחזור להוות נכס תרבותי וטבעי, מוקד עליה לרגל למבקרים רבים ומגוונים אשר יוכלו להלך באופן חופשי סביבו. שמירה ופיתוח של האגם וסביבתו יעשו על פי עקרונות של פיתוח בר-קיימא.
שביל סובב כנרת יקיף את הכנרת כולה, סמוך לקו המים, יאפשר לציבור הרחב לטייל באופן מוסדר מסביב לאגן הכנרת ויעגן את זכותו של הציבור למעבר חופשי.
השביל ישתלב במסלולי הטיול הקיימים במרחב הכנרת, יחשוף את ייחודה של הכנרת כנכס טבע ייחודי לצד היותה נכס היסטורי, דתי ותרבותי. השביל יחבר ויקשר בין מוקדי העניין הרבים הפרוסים לאורך האגם.
שביל סובב כנרת יוכשר להליכה בשלב ראשון על ידי קבוצות נוער ומתנדבים מכל רחבי הארץ, אשר יירתמו לעשייה חינוכית משמעותית. בשלב שני יגויסו משאבים בכדי לפתח את השביל ברמת פיתוח גבוהה, המשתנה בהתאם לאופיו של האזור ומאפשרת ככל הניתן נגישות לכל.

מצגת - שביל סובב כנרת

 

ארבעה מסלולים בשביל סובב כנרת

שביל סובב כנרת, השביל שמחזיר אותנו לטייל סביב הכנרת ופותח את קו המים לכולם הוא יוזמה של החברה להגנת הטבע, במטרה לאפשר לכל אחד ליהנות מהכנרת מקרוב ולטייל לאורך חופי האגם. השביל פותח חופים שהיו סגורים במשך זמן רב ומאפשרי, בהדרגה, להקיף את הכנרת כולה בטיול.

שביל סובב כנרת - משתלם לכולנו

מעבודה כלכלית שנערכה בנושא שביל סובב כנרת עבור החברה להגנת הטבע עולה כי השלמת השביל תביא לעלייה של כ 20% בכמות הביקורים בכנרת, שעשויה להביא תוספת של כ-16 מיליון ₪ לשנה בהכנסות מתיירות בימה הלאומית.

לראשונה: מסע של מאות בני-נוער מסביב לכנרת

החברה להגנת הטבע מובילה משלחת של מאות בני-נוער שיקיפו את הכנרת במסע בן חמישה ימים, כמפגן של אהבה לימה היחידה בישראל ובמחאה על מצבה העגום

תמונת מצב

בעקבות ההתעוררות התקשורתית והציבורית שעוררה פעילות החלה"ט בנושא הכנרת אנו עדים לסימנים ראשוניים בהם המדינה החלה לקחת אחריות על חופי הכנרת

הניסיון העולמי

במדינות רבות בעולם המערבי מנסים ליישם את עיקרון הנגישות הציבורית לחוף שמשמעו לאפשר לציבור הרחב נגישות מירבית לחופים.

קטעי חוף שנפתחו על יד שביל סובב כנרת

המהלך העקרי שהצליח בשנתיים האחרונות להביא להסרת גדרות ו/או חסימות שמנעו את המעבר החופשי לאורך החוף הוא 'שביל סובב כנרת'.

שינוי מספר 10 לתכנית מתאר ארצית 13 - שביל סובב כנרת

תכנית מתאר ארצית חלקית, לחופים - תמ"א 13 , מרחב הכינרת וחופיה שינוי מס' 10 מעבר חופשי לציבור – שביל סובב כינרת. התכנית עתידה להתאשר במועצה הארצית לתכנון ולבניה בחודש דצמבר 2006 ולעבור לאישור הממשלה.

'קטע שביל לדוגמא' – כפר נחום – שפך הירדן

שביל הליכה לאורך החוף הצפון-מערבי של הכנרת המתוכנן לביצוע במהלך שנת 2007 במקביל לאגם, מעל גובה "הקו האדום" העליון. ההולך לאורכו יוכל להנות מקולות וצפצוף הצפורים, רחשי הצמחיה והמים.

שביל סובב כנרת: קטע חדש נחנך השבוע

השבוע נחנך קטע חדש בשביל סובב כנרת שיזמה החברה להגנת הטבע, במטרה להחזיר את המטיילים ולפתוח את החוף לכולם.

סובב כנרת: קטע חדש ייפתח לציבור בסוכות

לראשונה בתולדות המדינה ולרגל החג - ייפתח לקהל הרחב המעבר בחוף אתר ספיר למסלול טיולים מיוחד של שביל סובב כנרת, אותו יזמה החברה להגנת הטבע. הציבור מוזמן I ללא תשלום.

קומנדו ניקיון בקיאקים

כדי למנוע מהזבל ומהלכלוך שהשאירו מטיילים בנחלים לזרום לכנרת, יצאו בני נוער מהגולן ומעמק הירדן למבצע ניקיון מיוחד בנחלים, בשיתוף החברה להגנת הטבע באמצעות קיאקים וסירות גומי.

ייפתח לציבור: הטבע בכנרת

איגוד ערים כנרת, שהוקם בעקבות לחץ ציבורי, אישר את תקציבו לשנה הקרובה ואת תכנית העבודה. למעלה משני מיליון שקל מהתקציב יופנו לביצוע ואחזקת שביל סובב כנרת, יוזמת החברה להגנת הטבע.

גם טבריה מתחברת לשביל סובב כנרת

לאחר שלוש שנים של פריצת שביל סובב כנרת, גם טבריה על המפה: הודות לעבודה מאומצת של מתנדבי החברה להגנת הטבע, חוברה טבריה לקטעי שביל סובב כנרת שכבר סומנו בסגול.

הכנרת שוב של כולנו - אושר שביל סובב כנרת

המועצה הארצית לתכנון ובניה אישרה את יוזמת החברה להגנת הטבע להקמת שביל סובב כנרת-שביל הליכה המאפשר הליכה רצופה לחופי האגם. השלב הבא-החלטת הממשלה לאימוץ השביל.