חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

אנרגיה סולארית

החברה להגנת הטבע מעודדת ייצור חשמל באמצעות אנרגיה סולארית תוך את ניצול גגות המרחב הבנוי וזאת על מנת שלא לפגוע בשטחי הטבע הפתוחים. לשימוש בגגות יתרונות רבים נוספים: חיסכון בקרקע, ייצור במקומות הצריכה, הפחתת צריכת אנרגיה, חלוקת רווחים שוויונית, ביזור המתקנים, חיסכון בהקמת תחנות כוח, זמינות מהירה למשק ופיתוח עירוני. ייצור אנרגיה במקום הצריכה תורם למשק החשמל הן בכך שהוא מפחית את איבודי החשמל בהולכה ובחלוקה, והן בכך שהוא מקטין את הצורך בהקמת קווי הולכה ממתקני ייצור גדולים של אנרגיה סולארית אל הצרכנים. קראו עוד

גגות סולאריים - כנסים ליד הבית
חשבתם על התקנת גג סולארי? עכשיו זה כדאי ומשתלם. בואו לקבל את כל המידע הדרוש לכם: התועלות, התהליך, המחיר והבירוקטריה. החברה להגנת הטבע מקיימת כנסים ברחבי הארץ בשיתוף מרכז המועצות האזוריות ואיגוד חברות אנרגיה ירוקה לישראל.
יש חדש תחת השמש- אנרגיה סולארית
צוות התכנון והצפרות שלנו עבד לאחרונה על דוח שבדק את הרגישות האקולוגית של מקווי המים בישראל, וגילה כי על רובם אפשר ומומלץ להקים פאנלים סולאריים מבלי לפגוע בטבע וייצור אנרגיה סולארית. מדובר בשטח כולל שגדול יותר מהעיר תל אביב!
חשמל במסלול הירוק
אנרגיה מתחדשת מייצרים על הגג: בדיון שקיימה ועדת המשנה לאנרגיות מתחדשות היום בכנסת, הציגה החברה להגנת הטבע דוח אשר קובע וממליץ כי הפיתרון הטוב ביותר לאנרגיות מתחדשות הוא פאנלים סולריים על הגג. על פי הדוח, כשליש מהחשמל בישראל יכול להיות מיוצר בשיטה זו.