חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג טיול
בחר דרגת קושי
חיפוש טיול בטקסט חופשי
 

סימון שבילים

עקב נזקי השטפונות נסגרו מסלולים רבים במדבר יהודה, בנגב ובערבה.
נשוב לעדכן לאחר שיתוקנו הליקויים והמסלולים ייפתחו מחדש.
 
 'שביל' הוא תוואי מפולס  ועל פי מילון אבן שושן "דרך צרה לתנועת הולכי רגל ובהמות". 'שביל מסומן' מוסיף לשביל סימון בשטח בצבע. לעתים קרובות ינצל השביל המסומן שבילים קיימים אך בעיקרו ייקבע התוואי על-פי עניין ותנאי השטח.
מטרת סימון השביל היא ליצור מסלול טיול, המכוון לתוואי שיהיה בטוח, נוח ומהנה, תוך מעבר בנופים יפים, נקודות עניין והתחשבות בערכי שמירת טבע.
 בשנת 1947 סומן השביל הראשון במדבר יהודה. בתחילת שנות ה-60 הוקמה ה'וועדה לשבילי ישראל' לצד החברה להגנת הטבע. הסימון המקובל שנבחר לסמן את שבילי הטיול בארץ הוא 'מלבן סימון' המורכב משלושה פסים מקבילים. עובדי הוועדה אחראים על סימון  ותחזוקה של שבילים המופיעים ב-20 מפות טיולים וסימון שבילים, ומידע עדכני על השבילים מתפרסמים בשינויים בשטח ושבילים חדשים.  השביל המפורסם ביותר הינו  'שביל ישראל',  שביל הליכה לאורכה של הארץ מדן ועד אילת. חווית השביל זמינה לצפייה באמצעות Google Street View מכל מקום בארץ ובעולם.
הוועדה לשבילי ישראל מוציאה לאור מפות סימון שבילים המנחים את המטיילים בשטח. למחירון המפות  והשארת פרטים לחץ.
 רוצים לדעת עוד? האזינו לפודקאסט של "עושים טיול" עם איציק בן דב, רכז סימון השבילים שלנו!

 

 

 

 

סוף הדרך

סוף הדרך

היום, לאחר חודשיים וחצי, הסתיים הפרויקט - צילום שביל הטיולים הארוך ביותר שגוגל ביצעו בעולם, לצורך העלאתו למפות של גוגל סטריט וויו


שביל ישראל של החלהט

שביל ישראל של החלהט

המאבקים וגם ההצלחות הגדולות לאורך שביל ישראל
6/05/2015

שביל ישראל כוכב אמיתי

בשבוע האחרון התפרסמה בנשיונל ג'יאוגרפיק רשימת World's best hikes: Epic trails ואנו גאים לספר לכם כי שביל ישראל נבחר לככב ברשימה המדהימה!
9/08/2012

רכישת מפות טיולים וסימון שבילים

5/03/2018

זה סימן שאתה מסמן

יום עם צוות סימון השבילים של החברה להגנת הטבע. הצוות פעל בכרמל, בשטחים שנפגעו בשריפה הגדולה ואנשיו שיקמו את מסלולי הטיולים האהובים כל כך. מבט אופטימי על ההר הירוק
11/01/2011

עדכונים ושינויים באזור השרון ומערב השומרון