חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

תכנון

 

גיליתם פגיעה בשטח ציבורי פתוח או באתר טבע עירוני? כריתה של עצים?
יש לכם רעיון לקידום איכות החיים העירונית? מתעניינים באיומים על השטחים הפתוחים בתל אביב וסביבתה?
פנו למתכנן הסביבתי של קהילת תל אביב-יפו והסביבה: 03-5660960
Tlv1@spni.org.il

 

עדכונים אחרונים - דצמבר 2019:

 

 עצים בשדרות ירושלים, יפו

 

אחרי שנה של בקשות חוזרות ונשנות מנת"ע, ובזכותו של העיתונאי אביב לביא, השגנו את תשריט העצים הבוגרים של מקטע הקו האדום בשדרות ירושלים, יפו. התשריט מתאר לנו באופן ברור אילו עצים מיועדים לשימור ואילו לכריתה. אנו שמחים על כך שמספר לעצים לכריתה הוא מצומצם, תוצאה ישירה של המאבק שלנו יחד עם תושבי השכונה הפעילים והאכפתיים.                    צילום: גילי לוין

 

מתחם ראש ציפור

תכנית הפיתוח של מתחם ראש ציפור תא/4354 היא תכנית אשר אמורה להסדיר את אחד השטחים האחרונים בשטח פארק הירקון אשר אינם מוסדרים מבחינה סטטוטורית. הפיתוח המרחבי מתמקד בעיקר בצמצום שטח החווה החקלאית הקיימת בשטח, ובהזזה והסדרה של החניון הקיים בלב המתחם.

 

אנו בחברה להגנת הטבע תומכים בהקטנת שטח החווה החקלאית ופתיחתו של השטח לטובת ציבור הרחב. כמו כן אנו תומכים בהזזת החניון הלא מוסדר הנמצא בלב השטח וצמוד למתחם הצפרות, והסדרת מקומות החנייה בפאתי הפארק, בסמוך לשכונות הבנויות. עם זאת, אנו קוראים להקטנת מספר החניות במתחמי החנייה המוצעים, בהתאם לעמדת עיריית ת"א אשר פועלת לצמצום מספר החניות לרכבים פרטיים ברחבי העיר. בנוסף, לאור הניסיונות להפעיל תחבורה ציבורית בשבת בכל רחבי המטרופולין, אנו מאמינים כי ניתן לצמצם אף יותר את מספר החניות המבוקש.

 

דוחות ופרסומים

ועדה מקומית לתכנון ובנייה תל אביב-יפו

ועדה מחוזית לתכנון ובנייה תל אביב

תכניות מתאר ותכניות עירוניות

ועדות איכות הסביבה וטבע עירוני תל אביב יפו

תחבורה

נושאים מיוחדים