חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

תיכנון

 

העיר מודיעין מונה כיום כ 85,0000 נפש תכנית המתאר של מודיעין מציבה יעד אוכלוסיה של 120 אלף נפש בשלב א' של העיר. בשלב ב' מתוכננים להיות בעיר מודיעין כ 250 אלף נפש. הביקוש לדיור במודיעין הולך ועולה ועם השנים יהיה צורך לספק אפשרויות דיור, תעסוקה ושירותים גם לדור הבא בעיר. על מנת להגיע ליעד האוכלוסייה שנקבע, יידרש שימוש במשאב הקרקע בתוך העיר ומסביב לה. נתונים אלו יש לקחת בחשבון כבר היום, בבניית שלב א' של העיר, בפיתוח השכונות החדשות.

בניה רוויה תוך יעילות השימוש בקרקע לטובת כלל השימושים העירוניים הוא אמצעי לשמירה על השטחים הפתוחים ולהשגת שירותים עירוניים יעילים יותר. כשהחלו בבניית העיר לא היו במקום כלל התושבים. מאז שתוכננה מודיעין השתנו תפישות תכנוניות. השטחים הפתוחים באזור המרכז התמעטו מאוד והוכר הערך הציבורי של שטח פתוח טבעי. בשלב זה יש צורך בחשיבה מחודשת ובחינת התוכניות שתוכננו לפני שנים רבות תוך התייחסות לקיים כיום וצורכי האוכלוסיה במקום. אנו מאמינים כי מודיעין, כעיר העתיד, צריכה להמשיך ולהתפתח על פי עקרונות פיתוח בר קיימא – עיר המספקת שירותים ברמה גבוהה תוך ייעול השימוש בקרקע ונגישות גבוהה של תחבורה ציבורית תוך חשיבה לטווח הארוך ועל הדורות הבאים. עיר שסביבה שטחי טבע איכותיים המהווים מקור לפנאי ונופש תיירות ומורשת תרבותית.

    

 
כביש לא חוקי בלב המסדרון האקולוגי

כביש לא חוקי בלב המסדרון האקולוגי

המסדרון האקולוגי של אזור מודיעין קיבל לאחרונה חסם נוסף בצורת דרך חקלאית סלולה המחברת בין מרכז עינב לכביש הגישה לשעלבים.
5/08/2019
ממפים את שטחי המסדרון האקולוגי

ממפים את שטחי המסדרון האקולוגי

המסדרון האקולוגי באזור מודיעין הוא מהאזורים הרגישים במדינה. בניית העיר מודיעין צמצמה את המסדרון לרוחב של פחות מ-1 ק"מ באזורים מסויימים. על מנת לוודא שאזור זה מתאים למעבר בעלי חיים החלטנו למפות בו את המפגעים.
14/05/2019
סדנת הפורום לתכנון מקומי הגיעה גם למודיעין!

סדנת הפורום לתכנון מקומי הגיעה גם למודיעין!

החודש קיימנו את סדנת הפורום לתכנון מקומי בעיריית מודיעין.
הסדנה היא פרי שיתוף פעולה בין המשרד להגנת הסביבה והחברה להגנת הטבע, והיא נותנת כלים לגורמים המקומיים, כיצד לשלב שיקולים סביבתיים בהחלטות תכנוניות המתקבלות בעיר.
2/10/2017

מתכננים... בשביל מודיעין

שלום שמי לימור וינשטיין ולאחרונה נכנסתי לתפקיד המתכננת של קהילת מודיעין. כחלק מתפקידי אני פועלת מול מוסדות התכנון והעירייה, למען שמירה על השטחים הפתוחים באזור מודיעין ולעזור ולגבש מדיניות וכלים להגנה על השטחים הפתוחים וניהולם.
מתכננים את מודיעין

מתכננים את מודיעין

בידי תושבי העיר נפלה הזכות להזדמנות נדירה וחד פעמית לקחת חלק בתהליך התכנון של העיר לעשרות השנים הקרובות.
מה כ"כ נדיר בה?
כשתכננו את מודיעין, אי שם במאה ה-20, אף אחד לא גר בעיר והתכנון נעשה כולו לפי ראיית מתכנני העיר בלבד. אחרי הכל, לא היה ממש את מי לשאול.
חוברת סוגיות סביבתיות והזדמנויות בהמשך פיתוח מודיעין

חוברת סוגיות סביבתיות והזדמנויות בהמשך פיתוח מודיעין

קהילת מודיעין כתבה חוברת המתארת את הסוגיות הסביבתיות העומדות על הפרק כחלק מתהליך פיתוח העיר מודיעין ואילו הזדמנויות סביבתיות קיימות בהמשך תהליך פיתוח העיר.

אפריל 2016- מגרש גולף בגבעת חרובה?

תכנית של העירייה לתכנוון מגרש גולף על גבעת חרובה גררה פרסומים בעיתונות ועצומות רבות שהופצו נגד תכנון זה אנו מבקשים להביע את עמדת החברה להגנת הטבע לסוגייה
20 שנה למודיעין- במוסף נדל"ן של גלובס 16.6.14

20 שנה למודיעין- במוסף נדל"ן של גלובס 16.6.14

עיתון 'גלובס' מציין 20 שנה לעיר מודיעין בסדרת כתבות מיוחדת המסתכלות אחורה על השנים שעברו ועל העתיד של מודיעין, כשבראש בולטת הכתבה בנוגע להמשך הבינוי במודיעין.
ציטוט מתוך הכתבה: "רגע לפני שמאושרת תוכנית המתאר שתוסיף לה עוד שטחים, מבנים ואנשים, יש קולות המבקשים לעצור רגע ולחשוב מחדש"

לאן מודיעין מתפתח בשנים הקרובות?

מודיעין ניצבת בפני המשך פיתוח ולאחרונה התקיימו מהלכים שונים לקידום הנושא, הסכם הדיור של מודיעין עם משרדי הממשלה ורשות מקרקעי ישראל ועדכון תכנית המתאר של העיר עומדים על הפרק. אך מה לגבי המשמעויות של כל אלו?
חשיבותה של עיר מקיימת לשמירה על ערכי טבע וסביבה

חשיבותה של עיר מקיימת לשמירה על ערכי טבע וסביבה

עמדתנו בנושא הקמת מתחמי התיירות בלב השטח הפתוח

עמדתנו בנושא הקמת מתחמי התיירות בלב השטח הפתוח

היכנסו לקריאת נייר העמדה המלא של החברה להגנת הטבע בנוגע לבניית מתחם התיירות המתוכנן ולהצעת החלופות.
הועדה לתכנית מועדפת לדיור-ותמ"ל

הועדה לתכנית מועדפת לדיור-ותמ"ל

צוות 90 הימים שהקים קבינט הדיור ברשות שר האוצר העלה לאחרונה את המלצותיו לפתרון משבר הדיור. ההמלצות גובשו להצעת חוק "חוק ליישום הפרויקט הלאומי לדיור".
במרכז החוק עומדת הקמתה של ועדת תכנון נוספת "הועדה לתכנית מועדפת לדיור - ותמ"ל" שתהווה מערכת תכנון שלישית, עוקפת מסלולי תכנון קיימים, שתוכל להציע מתחמי דיור גם בסתירה לתוכניות מחוזיות וארציות.

ועדת הערר: בעד בנייה רווייה במודיעין

ועדת הערר המחוזית קיבלה את ערר החברה להגנת הטבע ודחתה את התוכנית להפחית למעלה מ–400 יחידות דיור בפרויקט שדרות החשמונאים, מתוך ה–1020 שהיו בתוכנית המקורית
4/01/2011

מתכננים יחד את עתיד מודיעין

בערב עיון ציבורי פתוח שהתקיים במודיעין הוצגה חלופה רעיונית לקטע מפרויקט אמת המים בשדרות החשמונאים: "ניתן לבצע בתוכנית שינויים אדריכליים למען תושבי השכונה והעיר, תוך ראייה ארוכת טווח"
29/12/2010

נייר עמדה בנושא כביש 4 - 2012

עדכוני תכנון - יוני 2013

עדכוני תכנון - יוני 2013

יש חדש בתכנון העיר מודיעין, וקהילת מודיעין מביאה המידע הנ"ל למען ציבור התושבים בעיר.
בחדשות הפעם: יער מודיעין ומרכז עירוני למסחר תעסוקה ומגורים

מודיעיו חושבת עתיד

המדינה עומדת להכריע כיצד תורחב העיר מודיעין. החברה להגנת הטבע והפורום הירוק במודיעין מזמינים אתכם להשפיע!

תכנון מודיעין יתחשב בטבע

הועדה המחוזית קיבלה את עמדת החברה להגנת הטבע ביחס להמשך פיתוח מודיעין

דיון במועצה הארצית על עתידה של מודיעין- יש להתחשב בערכי טבע ונוף

אופניים בשביל מודיעין

שימו לב! מסע "אופניים בשביל מודיעין" שאמור היה להתקיים מחר (שישי) מבוטל בשל דרישה כספית של המשטרה, שאיננו יכולים לעמוד בה. תושבים שבכל זאת מעוניינים לשמור על הגחלת של מסע "אופניים בשביל מודיעין" יכולים להיפגש בשעה 17:00 בגן השעשועים שמתחת לקאנטרי סנטר ולצאת לרכיבה עצמאית, לא בארגון החברה להגנת הטבע.
  1. לעמוד הבא