חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

כללי

ביקור ראש העיר בגינת מרכז קשר
ראש עיריית רמת גן , כרמל שאמה הכהן, הגיע לביקור בגינה הקהילתית של מרכז הקשר של מחלקת הרווחה העירונית
קורס הבוסתן המצמיח ברמת השרון
בחודש פברואר נפתח קורס תושבים "הבוסתן המצמיח" ברמת השרון.
בקורס יעברו המשתתפים הרצאות וילמדו כלים ליישום בגינה הפרטית, בגינות ברחבי העיר ובגינות הקהילתיות
חדשות הגינות - דצמבר 2018
הגינות הקהילתיות ברמת גן וגבעתיים מברכות את הגשם היורד וממשיכות בפעילות גם בקור בחורפי.
בגינה הקהילתית של עמותת "אנוש" בבת ים הגינה הניבה ירקות לסלטים ותה לאנשי העמותה ומטפחת טבע עירוני.
חדשות הגינות - ספטמבר 2018
הגינות הקהילתיות ברמת גן ממשיכות לפעול גם בחום של הקיץ הישראלי, ואפילו הוקמה גינה חדשה וצעירה. גם הפורום המטרופוליני עומד לחדש את הפעילות בקרוב.
חדשות הגינות - יולי 2018
ביה"ס ביאליק רוגוזין, שבו לומדים ילדי עובדים זרים, נכנס השנה לתוכנית של החברה להגנת הטבע בנושאי קיימות. לאורך השנה הוקמה בשטח ביה"ס גינה אקולוגית, והתלמידים למדו על הקמת גינה, אקלים, מים, תאורה, צמחים, הכנת קומפוסט ועוד. במקביל, מורות למקצועות שונים החלו ללמד את השיעורים שלהן בגינה, שנבחרה כמרחב מאפשר ומצמיח - לתלמידים וגם לצוות.
חדשות הגינות - מאי 2018
שתי גינות חדשות ברמת גן - במתנ"ס בית דורון ובנגרייה העירונית, והמשך חגיגה בגינות של גבעתיים. הערוגות גדלות, גם חורשת המאכל, ואיתה צומחת הקהילה, גדלה ומתחזקת.
חדשות הגינות - אפריל 2018
ט"ו בשבט בגינות הקהילתיות של רמת נחגג בהקמת קירות ירוקים, בניית מתקנים להאכלת ציפורים ועוד אלמנטים יפים. ברמת אפעל עברו החברים סדנה ליצירת עציצים מחימר, ופעילות בנושא מנדלות. כולם מוזמנים להצטרף לפעילויות!
חדשות הגינות - ינואר 2018
סוף 2017 נחגגה עם סופגניות בגינות של גבעתיים, עם מפגש מיוחד של הפורום המטרופוליני בנושא עצים ועם יום שיא מרגש בבית הספר אורט אבין ברמת גן.
חדשות הגינות - נובמבר 2017
הגינות ברמת גן ממשיכות לשגשג ולפרוח, והחודש המשכנו בהכנות הגינה לקראת החורף. בסניף אנוש גבעתיים קיימנו בספטמבר סדנא בינלאומית של eco week, ויחד עם המדריכים והמתמודדים עיצבנו מחדש את המתחם והקמנו מתקנים שמתאימים לרוח המקום. מפגש נוסף של הפורום המטרופוליני לגינות קהילה. פרטים נוספים יתפרסמו בקרוב.
חדשות הגינות - ספטמבר 2017
בקיץ 2017 התקיים המפגש האחרון לשנה זאת של הפורום המטרופוליני לגינות קהילה, והוא נערך על הגג הירוק של דיזנגוף סנטר. מפגשים מרתקים נוספים צפויים בשנה הקרובה - אל תשכחו להתעדכן. הגינה הקהילתית "גן אברהם" ברמת גן אירחה הקיץ מפגש שירה מיוחד, אקופואטיקה במסגרת אירועי "טבע השבת", שבו קראו משיריהם עדי וולפסון ומאיה ויינברג, ומוזיקאים מבית תפילה ישראלי ליוו את הערב בנגינה ובשירה.
סיכום מפגש הפורום המטרופולני לגינות קהילה 8.6.2017
במפגש ביוני, שהתקיים בגינת הכבאים היפה ברמת גן, למדנו איך להכין "תנורי שמש", ובהמשך שמענו על שימור מזון בשיטות מסורתיות. מוזמנים להצטרף למפגשים הבאים שלנו.
מפגש הפורום המטרופוליני לגינות קהילתיות: והפעם - תנורי שמש ושימור מזון, 8.6.2017
הפורום המטרופוליני לגינות קהילה בישראל יחד עם קהילת תל אביב-יפו והסביבה מזמינים אתכם למפגש בנושא תנורי שמש ושימור מזון, ב-8.6.2017, בגינת הכבאים ברמת גן.

  1. לעמוד הבא