חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג טיול
חיפוש טיול בטקסט חופשי
 

אנרגיה

עמדת החברה להגנת הטבע:
בישראל מקודמות כיום שלל יוזמות לפיתוח משק האנרגיה. כך מקודמות יוזמות להקמת מתקני אנרגיה שאובה, ניסיונות הפקת נפט מפצלי שמן, הקמת חוות של טורבינות רוח, מתקנים לייצור אנרגיה סולארית, הפקת גז טבעי ממאגרים ימיים ועוד. 
שלל יוזמות אלה מקודמות בצורה נקודתית וללא ראייה רחבה וכוללת, ומכאן עולה הצורך הדחוף בקביעת מדיניות לאומית למשק האנרגיה.
עידוד החיסכון, התייעלות אנרגטית ומעבר למשק אנרגיה מבוסס על גז טבעי ואנרגיות מתחדשות, הם קווי יסוד מרכזיים למדיניות משק האנרגיה בישראל. הניסיון בעולם מלמד, כי השקעה בעידוד החיסכון והשימוש המושכל בחשמל אפקטיביים יותר מהשקעה בהקמת אמצעי ייצור. מלבד פיתרון מרכזי למחסור בחשמל, להתייעלות אנרגטית ישנם יתרונות רבים נוספים כגון: הפחתת זיהום האוויר ופליטות גזי חממה, הפחתת התלות במקורות אנרגיה מיובאים, שמירה על השטחים הפתוחים ועוד.
לחצו כאן לקריאה מורחבת של עמדתנו לגבי: מדיניות עתידית למשק האנרגיה, אנרגיה סולארית, טורבינות רוח והפקת נפט מפצלי שמן.
עמדתנו בנושא קליטת הגז הטבעי מהים

עמדתנו בנושא קליטת הגז הטבעי מהים

בשבועות האחרונים אנו שומעים בציבור קולות רבים בנושא אסדת לווייתן להפקת גז טבעי, אשר מתוכננת להיבנות במרחק של כ – 10 ק"מ מהחוף. אנו מבקשים להסביר את עמדתנו, לה שותפים גם שני ארגוני הסביבה, אדם טבע ודין ואקואושן וכן רשות הטבע והגנים והמשרד להגנת הסביבה.
15/07/2018
אנרגיות גבוהות

אנרגיות גבוהות

אנרגיה מתחדשת מייצרים על הגג: בדיון שקיימה ועדת המשנה לאנרגיות מתחדשות היום בכנסת, הציגה החברה להגנת הטבע דוח אשר קובע וממליץ כי הפיתרון הטוב ביותר לאנרגיות מתחדשות הוא פאנלים סולריים על הגג. על פי הדוח, כשליש מהחשמל בישראל יכול להיות מיוצר בשיטה זו.

31/10/2017
מכת מוות לנשרים בגולן

מכת מוות לנשרים בגולן

מאות בודדות של נשרים נותרו בארץ וכעת נשקפת סכנה ממשית לקיומם, בעקבות תכנית להקמת חוות ענק של טורבינות רוח בגולן, בלב אזור הקינון
5/06/2018
השפעות טורבינות רוח על הבריאות והסביבה

השפעות טורבינות רוח על הבריאות והסביבה

החברה להגנת הטבע יזמה הכנת מסמך מקצועי בנושא
11/04/2016
לקדוח, אבל בזהירות

לקדוח, אבל בזהירות

בדיון היום בכנסת נקבע שבעוד שנה וחצי תוקם תחנה ימית ראשונה לטיפול בזיהום או תקלות כתוצאה מקידוחי גז או נפט בים.
17/12/2013

עד להיערכות לאומית: לעצור את הקידוחים בים

מנכ"לית המשרד להגנת הסביבה: "למדינת ישראל אין היום את האמצעים והכלים הנדרשים לטיפול במקרה של אירוע דליפת נפט משמעותי בים"
28/11/2012

חשיבותו הסביבתית של מעבר משק החשמל לגז טבעי

רותי שוורץ, רכזת תחום אנרגיה ותשתיות באגף שמירת טבע וניר פפאי, סמנכ"ל שמירת טבע בחברה להגנת הטבע כותבים על התועלת הסביבתית הרחבה הטמונה במעבר משק החשמל לגז טבעי
18/10/2012

צעד קדימה לשימוש בגז טבעי

בדיון שנערך היום במועצה הארצית לתכנון ובנייה בנושא קליטת הגז הטבעי, אישרה המועצה לבדוק מספר אתרים לקליטת גז טבעי מהים בתסקיר השפעה על הסביבה.
2/07/2012

גז טבעי - מקור אנרגיה חשוב

הממשלה אישרה תכנית לקידום קליטת הגז הטבעי מהתגליות בים, תוך הצבת לוחות זמנים, שיתוף הציבור ובחינת ההשפעה על הסביבה לחלופות שייבחרו.
10/06/2012

הישג: שני נציגי סביבה במועצת הנפט

הישג משמעותי לסביבה: בעקבות דרישת השר להגנת הסביבה והחברה להגנת הטבע, שני נציגים סביבתיים יתווספו למועצת הנפט במסגרת תיקון החוק המיושן
9/05/2012

אנרגיה סולארית ירוקה - כאן ועכשיו

החברה להגנת הטבע ו-7 ארגונים נוספים פנו לראש הממשלה: "אי ניצול אנרגיה סולארית כפוטנציאל להפקת חשמל זמין ומיידי היא שערורייה!"
3/05/2012

מי ייצג את הסביבה במועצת הנפט?

המאבק להכנסת נציגות לסביבה ולציבור אל מועצת הנפט נמשך. ועדת הכלכלה של הכנסת לא הצביעה השבוע על התיקון לחוק הנפט
14/07/2011

מפרץ מקסיקו בים התיכון

ועדת השרים לענייני חקיקה דחתה את ההצעה לתיקון חוק הנפט. החברה להגנת הטבע: "המדינה עוצמת עיניים מול הסכנות וההשלכות השליליות של הקידוחים על הסביבה"

20/06/2011

מפרץ מקסיקו בחופי ישראל?

מי ידאג לכך שאסון סביבתי שמקורו בקידוח לא יתרחש בישראל? שילחו מכתב לשר התשתיות, כדי שהתיקון לחוק הנפט יעבור ויעזור לשמור על סביבה בריאה ובטוחה
15/06/2011

הממשלה מקדמת אנרגיה מתחדשת

הממשלה אישרה את תוכנית המתאר הארצית למתקנים פוטו וולטאיים לניצול אנרגיית השמש. יעד הממשלה: בשנת 2020 שיעור של 10% מצריכת החשמל של ישראל יגיעו מאנרגיות מתחדשות
29/12/2010

בין אנרגיה לסביבה

ועידת אנרגיה ועסקים 2010הפגישה נציגי חברות וקובעי מדיניות בכירים מהארץ ומחו"ל בנושאי משק האנרגיה ואיכות הסביבה, עם הקהילייה הכלכלית והעסקית בישראל. אנחנו היינו שם
21/10/2010

אנרגיה ירוקה: הדילמה הסביבתית

ועידת האקלים העולמית שתתקיים בקופנהגן בחודש הבא מחזקת את המגמה של מעבר לאנרגיה סולארית. פתרון זה עלול להוביל להשלכות חמורות על השטחים הפתוחים בישראל.

החברה להגנת הטבע: ליוזמה להקמת תחנות דלק חדשות השלכות סביבתיות חמורות ביותר

החברה להגנת הטבע פנתה לשר התשתיות הלאומיות, עוזי לנדאו, בטענה כי ליוזמה אותה הוא מקדם, בנושא עידוד הקמתן של תחנות תדלוק חדשות, ישנן השלכות חמורות ביותר מבחינה סביבתית ובריאותית

תכנית לקידום אנרגיות מתחדשות בדרום

מדינת ישראל מקדמת בימים אלה תכנית לקידום אנרגיות מתחדשות באזור הנגב והערבה. החברה להגנת הטבע: "אנו קוראים לגופים האחראים לקדם קודם כל אתרים מוסכמים, כמו אשלים, על מנת למנוע יוזמות פחות רצויות באזורים יותר בעייתיים".

מוזמנים להצטרף אלינו בועידת האקלים הישראלית!

  1. לעמוד הבא