חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג טיול
בחר דרגת קושי
חיפוש טיול בטקסט חופשי
 
פייסבוק
ניוזלטר

שביל ישראל של החברה להגנת הטבע

 

שביל ישראל הוא יוזמה של החברה להגנת הטבע, ליצירת שביל הליכה רגלי לאורך מדינת ישראל. אורכו של שביל ישראל כיום הוא כ – 1,000 ק"מ, הוא מתחיל בבית אוסישקין שבקיבוץ דן ומסתיים בבית ספר שדה אילת. שביל ישראל עובר בהרים, יערות, ערים, כפרים, יישובים, נחלים, מעיינות, לצד כבישים ובשמורות טבע, לאורך אתרים היסטוריים ותופעות טבע ייחודיות, הוא מסומן בשטח בצבעים לבן, כחול וכתום, במדורג. השם וסימון "שביל ישראל", הם סימנים רשומים של החברה להגנת הטבע. 

 הרעיון ליצור את "שביל ישראל" נולד לפני שנים, במוחו של אברהם תמיר ז"ל, עיתונאי ואיש טבע. הוא העביר את הרעיון לאורי דביר ז"ל, לשעבר יו"ר הוועדה לשבילי ישראל שליד החברה להגנת הטבע, והתכנית יצאה לדרך. הוועדה לשבילי ישראל של החברה להגנת הטבע החלה את עבודות התכנון של התוואי וסימונו בתחילת שנות השמונים, והוא נחנך רשמית ב – 1995, על ידי נשיא המדינה דאז, עזר ויצמן, באזור לטרון. 
 

הוועדה לסימון שבילים שליד החברה להגנת הטבע

את סימון השבילים החדשים ותחזוקת השבילים הקיימים, מבצעים בשטח, מדי יום ובאופן קבוע, אנשי הוועדה לסימון שבילים של החברה להגנת הטבע, שגם מקיימים מפגשים קבועים למטיילים, המתכננים ללכת בשביל ישראל. אנשי הוועדה מקבלים פניות מהציבור ומגורמים נוספים על מצב השביל – האם יש מפגעים לאורכו, למשל, או צריך לחזק את הצבע, ויוצאים לשטח לבדוק את הפניות ולטפל בהן. שביל ישראל מחולק ל – 20 מפות טיולים וסימון שבילים, ומידע עדכני על השביל ושינויים בו, במידה וישנן, ניתן למצוא כל העת באתר החברה להגנת הטבע. אגף תיירות ומרכזי ההדרכה של החברה להגנת הטבע, מקיים סדרות טיולים ופרויקטים סביבתיים - חינוכיים לאורכו של שביל ישראל, לקהל מגוון – בני נוער, מבוגרים, חברות וארגונים שונים. הוועדה לשבילי ישראל הינה גוף ציבורי, לא מאוגד, שהחברה להגנת הטבע מרכזת את פעילותו. הוועדה דואגת לתכנן ולסמן שבילים של שבילי טיול ברחבי הארץ, ומפיקה מפות טיולים וסימון שבילים, בקנה מידה של 1:50,000. בוועדה מיוצגים החברה להגנת הטבע, הרשות לשמירת הטבע והגנים הלאומיים, הקרן הקיימת לישראל,המרכז למיפוי ישראל, אגודת אכסניות הנוער, משרד החינוך והתרבות, משרד התיירות, גופי ציבור וסיירים ותיקים.

 

ניתן לפנות אלינו:
במייל
shvil@spni.org.il 
בטל': 03-6388719 | 03-6388720 פקס: 03-5374543
או בכתובת: הוועדה לשבילי ישראל – החברה להגנת הטבע, רח' הנגב 2 תל אביב 66186

 

סוף הדרך

סוף הדרך

היום, לאחר חודשיים וחצי, הסתיים הפרויקט - צילום שביל הטיולים הארוך ביותר שגוגל ביצעו בעולם, לצורך העלאתו למפות של גוגל סטריט וויו


שביל ישראל על מפות גוגל

שביל ישראל על מפות גוגל

לראשונה בישראל - החברה להגנת הטבע, בשיתוף גוגל ישראל, מצלמים ומעלים את שביל ישראל ל- street view במפות גוגל
אין לנו ארץ אחרת

אין לנו ארץ אחרת

ביום הזיכרון לחללי צה"ל תשע"ה, משתתפת החברה להגנת הטבע בצער המשפחות השכולות, בהעלאת זיכרון הנופלים
שביל ישראל של החלהט

שביל ישראל של החלהט

המאבקים וגם ההצלחות הגדולות לאורך שביל ישראל
6/05/2015
"שביל עמק המעיינות – המדריך"

"שביל עמק המעיינות – המדריך"

שמחים להודיע על ספר חדש " שביל עמק המעיינות – המדריך"

שביל ישראל כוכב אמיתי

בשבוע האחרון התפרסמה בנשיונל ג'יאוגרפיק רשימת World's best hikes: Epic trails ואנו גאים לספר לכם כי שביל ישראל נבחר לככב ברשימה המדהימה!
9/08/2012

מפות טיולים וסימון שבילים

זה סימן שאתה מסמן

יום עם צוות סימון השבילים של החברה להגנת הטבע. הצוות פעל בכרמל, בשטחים שנפגעו בשריפה הגדולה ואנשיו שיקמו את מסלולי הטיולים האהובים כל כך. מבט אופטימי על ההר הירוק
11/01/2011

מפת טיולים וסימון שבילים 7: השרון ומערב השומרון (מהדורה מעודכנת 2015)