חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

מרכז לימודי שדה לוד | רמלה

 

מרכז לימודי שדה (מל"ש) לוד של החברה להגנת הטבע , מקיים קשר הדוק עם הקהילה המקומית בקרבה הוא יושב. לוד היא עיר ישנה -חדשה: עיר בעלת עבר עשיר, בעלת הווה ועתיד של בנין, התפתחות, קידום ויצירה. ההיסטוריה של לוד חקוקה באתרים ששרדו ובמסורת שבכתב ובעל פה.
לוד הינה עיר מורכבת, המאופיינת בקליטת עליה לאורך השנים. עיר מעורבת בה חיים זה לצד זה יהודים מוסלמים ונוצרים. מטרת המל"ש ליצור זיקה של תושבי העיר לעירם, לחברם להיסטוריה המפוארת של לוד ולנטוע בהם הרגשת שייכות ותקווה לאור הפוטנציאל הטמון בה.  

המל"ש קיים בעיר לוד משנת 1988. הוא מהווה את הסניף העירוני של החברה להגנת הטבע ומשמש כיחידה סביבתית-קהילתית-חינוכית בעיר, הפועלת במערכת החינוך הפורמאלית והבלתי פורמאלית, ובקרב הקהילה.

מה אנחנו עושים במל"ש?
מחנכים ומחברים לטבע :
- בחינוך הפורמאלי אנו מלווים ומדריכים את תחום הטיילות בבתי ספר, מפעילים מערכי חינוך סביבתי, מרכזים ומפעילים ימי שיא ירוקים, מעבירים מערכים להכרות עם העיר וייחודה ("מאירים את לוד"), מערכי עונות שנה, ומערכים נוספים בנושאי סביבה בהזמנת בתי הספר.
- בחינוך הבלתי פורמאלי אנו מפעילים חוגי סיירות לבני נוער,  חוגי טבע לילדים, וחוגי גינון. אנו מאמינים שחשוב לחזק את הפן הסביבתי במסגרות החינוך הבלתי פורמאלי בעיר, ולקדם מנהיגות נוער מקומית סביבתית-חברתית 


מקדמים שינוי סביבתי בקהילה
המל"ש מפעיל ומרכז את תחום הגינות הקהילתיות בעיר, מעביר קורסים בנושאי סביבה וקיימות, ומקיים ימי שיא ירוקים לכלל תושבי העיר. הפעילות בקרב הקהילה מכוונת להעצמת התושבים ברמה האישית והחברתית, למען פעילות אקטיבית של תושבים לסביבה טובה ויפה יותר.

מחברים לטבע ולישראליות
בנוסף לפעילויות הקבועות, אנו מוציאים טיולים וסיורים בסביבה הקרובה והרחוקה, ומקיימים הרצאות בנושאי היסטוריה, מורשת וסביבה לקהל הרחב.

שמרו איתנו על קשר וקחו חלק בפעילויות הקרובות לביתכם:
מנהלת: רווית מאירי | 052-5993724 |
mlod@spni.org.il

   
דרך ותוצאה: התכנית החינוכית - סביבתית "שומרי הנחל" בלוד

דרך ותוצאה: התכנית החינוכית - סביבתית "שומרי הנחל" בלוד

חנוכת טיילת נחל גזר בלוד
3/06/2015
סיכום אירועי טבע עירוני 2013 בלוד

סיכום אירועי טבע עירוני 2013 בלוד

החברה להגנת הטבע קיימה ברחבי הארץ אירועי טבע עירוני, שמטרתם הייתה להדגיש את חשיבות שמירת ערכי הטבע, הסביבה והנוף במרחב העירוני. צפו במצגת של עיקרי הפעילות בלוד
30/09/2013
איך מלהיבים ילדים על מיחזור? בלוד מצאו את הדרך

איך מלהיבים ילדים על מיחזור? בלוד מצאו את הדרך

מדריכים צעירים במל"ש לוד החליטו לקחת אחריות ולהעביר מסר של שמירה על הסביבה בדרך הומוריסטית ומעניינת. זה עבד! התלמידים הפנימו את המסר בחיוך גדול
23/06/2013
הגינה הקהילתית בלוד - סיפור הצלחה

הגינה הקהילתית בלוד - סיפור הצלחה

9/06/2013
חינוך למיחזור

חינוך למיחזור

אנשי החינוך של החברה להגנת הטבע במל"ש לוד, עורכים סדנאות רבות למען חשיבות המיחזור בקרב ילדי לוד
6/06/2013
הקרנת הסרט הסביבתי "העול" בפסטיבל הסרטים בלוד 2016

הקרנת הסרט הסביבתי "העול" בפסטיבל הסרטים בלוד 2016

הסרט עוסק בחוויותיו של חוואי שעורק מצבא אר"ב בעקבות הזוועות שחווה מה שמוביל אותו להקים מדינה עצמאית בדרום ארה"ב...

יומן פעילות - גינת ספיר