חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

הכירו את וואדיות חיפה

נחל התישבי

נחל התישבי

בוואדי התישבי הוכשר מחדש שביל הטיול, לאחר שלא הלכו בו כעשרים שנה. מסלול הטיול יורד בין שכונות רמת התישבי וכרמל צרפתי, ומתחבר אל ואדי לוטם, לאחר ירידה בסדרת מפלים יפים. בוואדי אוכלוסיה עשירה של שפני סלע ותנים זהובים.
שביל סטלה מאריס

שביל סטלה מאריס

שביל הליכה קצר על קצה הכרמל, במקום בו הוא יורד לתוך הים. תצפית נוף מדהימה וייחודית אל הים המקיף את המטיילים כמעט מכל עבר, טיול בין נקודות עניין היסטוריות ודתיות וירידה במדרגות חצובות בסלע. ניתן לשלב את הטיול עם נסיעה ברכבל.
נחל עובדיה

נחל עובדיה

נחל עובדיה מספק מסלול טיול למיטיבי לכת, אשר מתחיל בתוך חיפה ומסתיים בטירת הכרמל. לאורך השביל נופים משתנים, עצים מיוחדים, גבי מים, פריחה עונתית ומערות גדולות. תוכניות פיתוח של תשתיות ושכונות מאיימות על הוואדי, ועקב כך ישנה חשיבות מיוחדת למעורבות הציבור בשמירה עליו

הגדרות רמות קושי של שבילים בוואדיות חיפה

נחל אזוב

ואדי אזוב מציע שילוב יוצא דופן בין נוף עוצר נשימה הפונה אל הים התיכון ובין טבע עירוני ייחודי לעיר חיפה. אותו שילוב בין הר לים הוא זה המעניק אופי ייחודי ובלתי רגיל והופך את המסלול ליחיד במינו. הוואדי מהווה שטח ציבורי פתוח גדול במיוחד במורדות המערביים של העיר: כ-1,500 דונם

נחלים רמז-זיו

צמד הנחלים רמז וזיו ממוקמים בסמוך לשניים מהמרכזים הכלכליים והתחבורתיים הגדולים של חיפה (מרכז זיו והגרנד קניון), ונמצאים בין שכונות רבות: רמת-ספיר, זיו, רמז, נווה-שאנן ועוד. בעת ההליכה בשביל נשקפים נופים המשתנים מעת לעת, ומהווים מבט ייחודי על מבנה העיר, ועל הדיאלוג שלה עם הכרמל.

נחל עמיק

ואדי עמיק היה מוזנח במשך שנים רבות: פסולת מאתרי בניה הושלכה למטה, ביוב דלף, ושביל הטיול היה חסום. בפעילות קהילת חיפה של החברה להגנת הטבע פרצנו בוואדי שביל למטיילים, פעלנו לתיקון מערכת הביוב ועבדנו עם מתנדבים בניקוי המקום. כיום, בזכות פעילות זו, המסלול היפה פתוח למטיילים.

נחל שיח ובוסתן כיאט

אחד ממסלולי הטיול המוכרים ביותר בחיפה. הנחל עובר בין שכונות כבאביר וכרמליה, ועל השביל שני מעיינות שופעים ובוסתן עם מערכת בריכות, תעלות ועצי פרי. ניתן לשלב את הטיול עם הליכה ב"שביל יפתח" שעל גדת הוואדי.

נחל לוטם

מסלול הטיול בוואדי לוטם מתחיל ממש במרכז העיר: בגן האם שבמרכז הכרמל. הטיול בוואדי יוצר את הניגוד בין מרכז עירוני רועש והומה לבין הירוק והשלווה, המאפיינים את ואדיות הכרמל. הוואדי מחבר בין שכונות מרכז הכרמל ושכונות החוף.

נחל אחוזה

מסלול הטיול בוואדי אחוזה מתחיל כ100 מטר מאחד המרכזים התחבורתיים והכלכליים הסואנים של חיפה – מרכז חורב. לאחר הליכה של רבע שעה בוואדי אנחנו כבר מוקפים בירוק מכל עברינו – קשה להאמין שאנחנו כל-כך קרובים אל עיר גדולה.